Yaşlılar Haftası Kutlanıyor

Yaşlılar Haftası Kutlanıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, huzur evi yaşlıları ile buluştu. Yaşlılar Başkan Akyürek'i makamında ziyaret ederek kendilerine yönelik gerçekleştirilen hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başkan Akyürek, sosyal belediyecilikte Türkiye'ye model bir kent oluşturma gayreti içinde olduklarını belirterek 'halkın her kesimine en iyi hizmeti sunma gayreti içindeyiz dedi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz, Huzur Evi Müdürü Muharrem Metin Şener ve Huzur evi yaşlıları Başkan Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Yaşlılar Başkan Akyürek'e huzur evi ve çevresinde yaptığı düzenlemelerden dolayı teşekkür ederek çiçek hediye ederken Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz'de Sosyal faaliyetleri dolayısıyla bir teşekkür plâketi verdi. Başkan Akyürek de kendisini ziyarete gelen yaşlılara birer buket çiçek takdim etti.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Gürbüz, Başkan Tahir Akyürek'e sundukları projelerinin anında ilgi gördüğünü, Konya'da sosyal belediyecilik alanında yapılan atılımların kendilerini şehir adına sevindirdiğini söyledi.

Yaşlıların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Tüm yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutluyorum. Büyükşehir belediyesi olarak yaşlılarımıza yönelik hizmetlerimizi seçimlerden sonra gerçekleşen kısa hizmet dönemimizde hayata geçirdik. Ana ilkemiz yaşlımıza, yardıma muhtaç olan insanımıza ve mağdur vatandaşımıza sahip çıkarak devletin şefkat elini ulaştırmaktır. Konya'mız hem yaşlıya sahip çıkmada, hem de mağdur insanların yardımına koşmada ülkemize örnektir. Konya'ya da yakışan budur. Şehrimizin bu yapısını geliştirerek devam ettireceğiz. Sosyal belediyecilikte model kent olma yolunda ilerleyen kentimizde yaşlılarımıza yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecektir' dedi.

Başkan Tahir Akyürek, daha sonra yaşlılara ve basın mensuplarına Büyükşehir Belediyesi yemekhanesinde yemek ikramında bulundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;