Yağışlaar Karşı Seferberlik

Yağışlaar Karşı Seferberlik

Konya Büyükşehir Belediyesi, tüm birimleriyle seferber oldu. Gece başlayan yağışlar nedeniyle tüm şehirde yağışlarla mücadele seferberliği başlatıldı. Çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Mustafa Özkafa, çalışmaların yolunda devam ettiğini, yağış süresince tüm ekiplerin sorun yaşanan bölgelerde çalışma yapacaklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, Genel Sekreter Yardımcısı Nuri Ünalan ve ilgili birim amirleri gece başlayan yağışlar nedeniyle su birikintisi oluşan ana cadde, arter, kavşak, altgeçit ve diğer alanlarda denetimlere çıktı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ve KOSKİ Genel Müdürlüğü'ne bağlı 178 ekip ve yaklaşık 250 personel yağışlarla mücadele için şehrin dört bir yanında çalışmalara sabahın erken saatlerinde başladı. 07.00'de başlayan çalışmalarda 100 motopomp kullanılırken, saat 12.30 itibariyle yoğun trafik akışı yaşanan bölgelerdeki su birikintileri tahliye edildi. İtfaiye erleri ve ekipmanlarının da görev aldığı çalışmaların yağışlar bitene kadar devam edeceği belirtilirken, sorun yaşanan bölgelerde yol kenarına bırakılan kum, mıcır ve inşaat malzemelerinin yağmurun etkisiyle logar ve su tahliye kanallarını tıkadığı, bunun da su birikintilerinin oluşmasına neden olduğu ifade edildi. Ekiplerin çalışması sonucu altgeçit su tahliye kanalları onarılarak biriken sular tahliye edildi.

Çalışmalara katılan Başkan Özkafa, iki aydır süren kış hazırlıklarının bayram öncesi bitirdiklerini, kimin nerede, ne zaman görev yapacağının önceden belirlendiğini, şu anda şehir merkezinde yaklaşık 250 personelin yağışlarla mücadele çalışmasına katıldığını söyledi. Özkafa, şehrin altyapısının bu tür küçük çaplı mevsim değişimlerine hazır olduğunu ifade ederken, en büyük sıkıntının inşaat çalışması yapılan bölgelerde, inşaat sahiplerinin malzemelerini yol kenarına tedbir almadan bırakmalarından kaynakladığını ifade etti. Özkafa, inşaat sahiplerine seslenerek 'Türkiye'nin en düzenli şehrini korumak ve şehirde yaşayan insanlarımızın huzurlu yaşamlarını sağlamak hepimizin görevidir. Dört saat boyunca şehrin her yanında mesai arkadaşlarımla yaptığım denetimlerde inşaat malzemelerinin logar ve tahliye kanallarını kapatmasından kaynaklandığını gördüm. Lütfen şehrimize sahip çıkalım, yaptığımız tüm işlerde başka insanların mağdur olmaması için çaba sarf edelim.'dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;