Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri Devam Ediyor

Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi 730. Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri, konferans ve konserler ile devam ediyor. Her gece Alaaddin Keykubat Salonu?nda düzenlenen etkinlikleri binlerce kişi izliyor. Etkinlikler Yazar Yusuf Kaplan?ın ?Mevlana ve Medeniyet Tasavvuru? konulu konferansı ve Erkan Mutlu?nun konseri ile devam etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 730. Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında Alaaddin Keykubat Salonu'nda gerçekleştirdiği etkinlikler devam ediyor. Yazar Yusuf Kaplan'ın 'Mevlana ve Medeniyet Tasavvuru' konulu konferansıyla devam eden etkinliklere Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, Belediye yöneticileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Salonun hem alt, hem de üst katları dolarken, üst salon görüntüsü sinevizyonla içeri giremeyenlere izletildi.

'Mevlana ve Medeniyet Tasavvuru' konulu konferansına Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek başlayan Yusuf Kaplan, 'Amerika, atalarının izinden gittiği sürece, başka kültürlere ve uygarlıklara hayat hakkı tanımayacağını ve İslam'ın bir medeniyet sıçraması yaparak yeniden tarih sahnesine çıkmasını önleyecek, sonsuz adaletsizlik ve kölelik üretecek uzun vadeli küresel bir savaşa soyunduğunu düşünüyorsa, bilinsin ki, başkalarına kendileri olarak yaşama hakkı tanımayan bir uygarlığın, kendi sonunu kendi elleriyle hazırlamaya soyunmasının bir göstergesidir.' dedi.

Kaplan'ın konferansının ardından sahneye çıkan Erkan Mutlu, izleyenlerden büyük ilgi gördü.

Her iki programı takip eden Başkan Özkafa, Kaplan ve Mutlu'ya programlarına katıldıkları için teşekkür ederek birer plaket verdi. Özkafa, özellikle şehir dışında gelen vatandaşların büyük ilgisi ile karşılandı. İzmirli vatandaşlar Başkan Özkafa'ya oluşturduğu düzenli kent için teşekkür ederek, 'On yıl öncede de Konya'ya gelmiştik. Bugün Konya bizi ayrı bir etkiledi. Cazibesi artmış bir kent oluşturmuşusunuz. Sizi ve ekibinizi tebrik ediyoruz.'dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;