Usta Neşet Ertaş Buluşmalar'a Katıldı

Usta Neşet Ertaş Buluşmalar'a Katıldı

Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen Mahalle Buluşmaları Keçeciler'de devam etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Mahalle Buluşmaları'nın Konyalılarla bir araya gelme vesilesi olduğunu söyledi. Keçeciler'deki programın konuğu ise Türk Halk Müziği'nin usta ismi Neşet Ertaş oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen Mahalle Buluşmaları devam ediyor. Yoğun bir ilgiyle takip edilen programların Cuma akşamki bölümü Keçeciler Semt Pazarı’nda gerçekleşti. Çok sayıda Keçeciler mahalle sakininin katıldığı programa Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen de katıldı.

Tiyatro gösterileri, ateş yutan adam, yılan gösterileri ve illüzyon gösterilerinin ardından sahneye Türk Halk Müziği’nin usta ismi Neşet Ertaş çıktı. Dillerden düşmeyen türkülerini seslendiren usta sanatçı Konya’da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e teşekkür etti.

Başkan Akyürek de büyük sanatçı Neşet Ertaş’ı Konya’da ağırlamaktan gurur duyduklarını belirterek teşekkür etti. Mahalle Buluşmaları’nın Konyalılarla bir araya gelmek için önemli bir vesile olduğunu söyleyen Başkan Akyürek usta sanatçıya çiçek takdim etti.

Yaklaşık bir saat kadar sahne alan Neşet Ertaş’a Konyalılar da eşlik etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;