Ünlü Sanatçılar Etkinliklere ve Konya'ya Hayran Kaldılar

Ünlü Sanatçılar Etkinliklere ve Konya'ya Hayran Kaldılar

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya'ya gelişlerinin 780'inci yıldönümü, dün gerçekleştirilen temsili karşılama töreni ve sema gösterisi ile sona erdi. Etkinlikler nedeniyle Konya'da bulunan ünlü sanatçılar, böylesine anlamlı bir organizasyonda yer almanın kendileri açısından gurur verici olduğunu söylediler.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Hazreti Mevlâna ve Ailesinin Konya’ya gelişlerinin 780’inci yıldönümünü bu yıl 3 gün süren etkinliklerle kutladı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen etkinlikler 1 Mayıs’ta Ahmet Özhan konseri ile başladı. 2 Mayıs’ta, Konya’da ilk kez 14 neyzenin bir araya geldiği Neyzenler Gecesi ile devam eden etkinliklerin son gününde temsili karşılama töreni ve sema gösterisi yer aldı.

Mevlâna Müzesi’nin bahçesinde gerçekleştirilen ve ünlü sanatçıların rol aldığı temsili karşılama törenine katılan yerli ve yabancı davetliler, akşam da Mevlâna Kültür Merkezi’nde düzenlenen sema gösterisine büyük ilgi gösterdiler.

KONYA, 780 YILDIR SEVGİ VE HOŞGÖRÜ ŞEHRİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ülkemizin ve şehrimizin en önemli kültürel markası olan Hazreti Mevlâna’nın ve ailesinin 780 yıl önce Konya’ya teşriflerinin bir dönüm noktası olduğunu belirterek, Konya’nın 780 yıldır sevgi, barış ve hoşgörü şehri olduğunu ifade etti. Başkan Akyürek, etkinliklere katkıda bulunan sanatçılara ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

BAŞKAN AKYÜREK SANATÇILARLA SOHBET ETTİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, temsili karşılama törenine katılmak için şehrimizde bulunan ünlü sanatçılar Cüneyt Arkın, Muazzez Ersoy, Sacit Onan, Cem Kurtoğlu, Yetkin Dikinciler ve Kerem Fırtına ile yemekte bir araya gelerek sohbet etti.

ETKİNLERDE YER ALMAKTAN GURUR DUYDUK

Mevlâna ve ailesi temsili karşılama etkinliklerinde 2 yıldır rol alan ünlü sanatçı Cüneyt Arkın, Mevlâna’nın sevgi ve hoşgörü anlayışına hayran olduğunu belirterek, Konya’ya her gelişinde şehirdeki değişimin ve gelişimin dikkatini çektiğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da sunum yapan ünlü sanatçı Sacit Onan, Mevlâna ve ailesinin karşılanması etkinliklerinde yer almanın gurur verici olduğunu vurgulayarak, ömrü yettikçe bu etkinliklere katılmak istediğini ifade etti.

Genç sanatçılar Yetkin Dikinciler ve Kerem Fırtına ise, büyük bir katılımla gerçekleştirilen böylesine önemli bir etkinlikte bulunmanın heyecanını yaşadıklarını anlatarak, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;