Uluyayla Üst Geçidi Köprülü Kavşak Haline Geldi

Uluyayla Üst Geçidi Köprülü Kavşak Haline Geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, köprülü kavşağa dönüştürülen Uluyayla ile aynı bölgeye yapılan Mobilyacılar Yaya Üst Geçidi'nin Konya'ya değer kattığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon 250 bin YTL harcanarak köprülü kavşağa dönüştürülen Uluyayla Üst Geçidi’nde incelemelerde bulundu.

Uluyayla Üst Geçidi ile aynı bölgede bulunan Mobilyacılar Yaya Üst Geçidi’ndeki çalışmaların tamamlandığını kaydeden Başkan Akyürek, her iki çalışmanın da Konya’ya değer kattığını söyledi. Mobilyacılar Yaya Üst Geçidi’nin merdivensiz olduğu için hem yayalara, hem de bisikletlilere hizmet verdiğini hatırlatan Başkan Akyürek, üst geçidin görünümü ile de adeta anıtsal bir eser olduğunu vurguladı.

Uluyayla Üst Geçidi’nde ise yan yolların; yoncaların tamamlanmasıyla İstanbul Yolu’nda seyreden sürücülerin Sakarya Mahallesi’ne geçiş imkanı bulduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, Aydınlıkevler, Bedir ve Sakarya Mahalleleri’nden gelerek Uluyayla Üst Geçidi’ni kullanan sürücülerin, yoncalar yardımıyla İstanbul Çevre Yolu’na ya da şehir merkezine ulaşabileceklerini, böylelikle Konya’nın yeni bir alternatif yola kavuşmuş olduğunu söyledi.

Başkan Akyürek, önümüzdeki günlerde resmi açılışları yapılacak Uluyayla Köprülü Kavşağı ve Mobilyacılar Yaya Üst Geçidi’nin çevre düzenlemeleri ile birlikte Konya’ya değer kattığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, Uluyayla Köprülü Kavşağı’nın çevre düzenleme çalışmalarında kullanılan çimler, tasarruf amacıyla kavşak çalışması yapılacak bölgelerden kaldırılarak Uluyayla Köprülü Kavşağı ve çevresinde yeniden kullanılıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;