Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi İnşaatı

Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi İnşaatı

Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi'nde gerim sayım başladı. Turizm sektörünün en önemli projeleri arasında yer alan Kültür Merkezi'nin 17 Aralık Şeb-i Uras törenlerine yetiştirileceğini açıklayan Başkan Tahir Akyürek, 30 yılda yapılamayanı 100 günde gerçekleştireceklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, basın mensuplarının katıldığı bir programla Uluslararası Mevlana Kültür Merkezi inşaatını denetledi. Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haşim Bayram, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çok sayıda basın mensubunun katıldığı programda Başkan Tahir Akyürek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın da yakından takip ettiği projenin üç ay içinde bitirileceğini açıklayan Başkan Tahir Akyürek, 'Mevlana Kültür Merkezi'nde geri sayım başladı. Kültür Merkezi'ni Şeb-i Arus törenlerine yetiştireceğiz. Merkezin hem tamamı, hem de çevresel düzeni tamamlanmış olacak. İhale süreci tamamladı. İhaleyi alan firma buradaki ikmal çalışmalarına başladı. Kültür ve İnanç turizminin önemli merkezlerinden biri olan Konya'mızın çehresini değiştirecek bu dev eser Büyükşehir Belediyesi olarak tarafımızdan bitirilecek. Böylelikle 30 yıllık bir projeyi tamamlama ve hayata geçirme başarısını göstermiş olacağız. İnşaatın şu ana kadar yüzde 40'lık bir bölümü tamamlanmış durumda. Sayın Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın ve ilgili bakanların Konya projeleri hususunda önemli katkıları oldu. Özellikle Sayın Başbakan projeyi yakından takip ediyor, sürekli bilgi alıyor. Bütün dünyada büyük öneme sahip olan Hz. Mevlana'yı anma etkinliklerini de proje tamamlandıktan sonra pota altından kurtararak ismi verilen bu merkezde gerçekleştireceğiz. Büyükşehir belediyesi olarak diğer kamu kuruluşları ile ortak hareket ederek bu yıl daha hareketli ve etkinliklerin bol olduğu bir anma töreni hazırlıyoruz.' dedi.

TEKNİK BİLGİLER

İşin adı : Konya Mevlana Kültür Merkezi İkmal İnşaatı

Müteahhit Firma : KOMYAPI Hazır Beton- Prefabrik İnş.Taah.San.ve Tic.A.Ş.

Sözleşme Bedeli : 13.566.276.755.000,-TL

İşe Başlama Tarihi: 06.09.2004

İş Bitirme Tarihi : 15.12.2004

Kontrol : Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı İnşaat Şube Müdürlüğü

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;