Ulaştırma Bakanı Yıldırım Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Ulaştırma Bakanı Yıldırım Büyükşehir'i Ziyaret Etti

Çeşitli açılışlara katılmak üzere Konya'ya gelen Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Konya'nın gelişimini ve şehircilik alanında yaptığı güzel çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Bakan Yıldırım, gelecek 50 yılın ihtiyaçlarını görerek çalışmalar yapılmasının Konya adına büyük bir kazanç olduğunu söyledi.

Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım, çeşitli açılışlara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Konya’da Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Bakan Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi’ne gelişi sırasında Başkanlık kapısı girişinde toplanan vatandaşlarla bir süre sohbet etti.

KONYA BANLİYO HATTI MUTABAKATI

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da tüm kurumlarla işbirliği içinde çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, Ulaştırma Bakanlığı’nın yürüttüğü hızlı tren projesine belediyeler olarak gereken katkıyı verdiklerini söyledi. Hızlı tren projesi kapsamında, Konya şehir içi ulaşımında kullanılmak üzere banliyo hattının da hizmet vermesini talep ettiklerini vurgulayan Başkan Akyürek, bu konuda Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü ile de ön mutabakatları olduğunu hatırlattı.

YENİ KAYNAKLAR ÜRETİLDİ

Konya’da belediye çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Akyürek, “Hükümet-Belediye işbirliğinin avantajlarını Konya olarak yaşıyoruz. Konya’ya bizden önce 8 köprülü kavşak yapılırken, biz bunlara 5 yılda 20 köprülü kavşak ilavesi yaptık. Yaptığımız çalışmalarda son 15 yılın toplam rakamlarını ikiye katladık. Yeni kaynaklar üreterek belediyemizi adeta gayrimenkul zengini yaptık. Nazım imar planını revize ederek bugüne değil, gelecek 50 yıla göre çalışmalarımızı şekillendirdik” dedi.

GELECEK 50 YILI DÜŞÜNEREK ÇALIŞMAK BİR KAZANÇTIR

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, Konya’nın gelişimini ve şehircilik alanında yaptığı güzel çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade ederek, şehrin girişinden itibaren yapılan çalışmaları gördüklerini kaydetti. Bakan Yıldırım şöyle devam etti: “Belediye başkanımızın büyüyen ve gelişen Konya’nın şanına uygun olarak gelecek 50 yılın ihtiyaçlarını görerek bu çalışmaları başlatması Konya için büyük bir kazançtır. Bu nedenle kendisini kutluyorum.”

Bakan Yıldırım, Konya’nın ulaşım ve iletişimle ilgili ihtiyaçlarının giderildiğini, yol altyapısının büyük oranda tamamlandığını da sözlerine ekledi.

Ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’a dünyaca ünlü Konyalı ebru sanatçısı Sadrettin Özçimi’nin ebru tablosu ile ney hediye etti. Bakan Yıldırım da Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri’ni imzaladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;