Ukome'den Ramazan Trafiğine Çözüm

Ukome'den Ramazan Trafiğine Çözüm

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, Konya'da Ramazan ayında yaşanacak trafik sıkışıklığının önüne geçmek için olağanüstü toplandı. Toplantıda, bazı yollarda rütuş yapılması ve bazı çalışmaların Ramazan ayı sonrasına bırakılması kararlaştırılırken; sürücülerin kullanacağı alternatif yollar da belirlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME), Ramazan ayında Konya'da trafik sıkışıklığı yaşanmaması için olağanüstü toplantı yaptı.

Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda, Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt başkanlığında yapılan toplantıya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Abdullah Yağmur'un yanı sıra, Selçuklu Belediyesi, Medaş, Türk Telekom, Gaznet ve Koski yetkilileri katıldı.

Ramazan ayında, özellikle iftar saatlerinde yaşanacak trafik yoğunluğundan Konyalılar'ın en az şekilde etkilenmesi için yapılan toplantıda, alternatif yollar ve yapılacak çalışmalar tartışılırken; Ramazan ayı öncesi yapılması planlanan bazı caddelerdeki çalışmaların Ramazan ayı sonrasına bırakılması kararlaştırıldı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt, toplantının Ramazan'a kadar kalan sürede trafiğin daha akışkan hale getirilmesi için yapıldığını belirterek, bazı yollarda rütuşlar yapıldığını, vatandaşların sorun yaşamaması için alternatif güzergahların oluşturulduğunu ifade etti.

Buna göre; Aydınlıkevler Köprülü Kavşağı ve Altgeçidi nedeniyle Ramazan ayı boyunca alternatif olarak kullanılacak yollar şöyle:

Şehir merkezinden Aydınlıkevler-Binkonut-Otogar yönüne:

Kunduracılar'dan Koyuncu yönüne gelen araçlar, Koyuncu Üstgeçidi'nin altından sola dönerek Beyşehir-Hadimi, Ataseven Caddeleri ve Hedef Sokak üzerinden Aydınlık girişine çıkacaklar.

Aydınlıkevler girişinden Beyşehir-Isparta Tıp Fakültesi yolu yönüne:

Araçlar Hedef Sokak, Ataseven Caddesi ve Hadimi Caddelerinden Beyşehir Çevre Yolu'na çıkacaklar.

Beyşehir Yolu'ndan Otogar-Afyon yönüne:

Koyuncu Üstgeçidi'nin altından U dönüşüyle Hadimi-Ataseven Caddeleri ve Hedef Sokak-Aydınlık girişi ile İstanbul Yolu'na çıkılacak.

Koyuncu Üstgeçidi'nin üstünden Bezirci Petrol yanından sağa; Çakırlı Caddesi-Marangozlar Kavşağı'ndan sola dönerek Erkan Caddesi üzerinden İstanbul Yolu'na çıkılacak.

Afyon-İstanbul Yolu'ndan şehir merkezi yönüne:

Aydınlıkevler girişinden, Hedef-Akçe-Paşadağ Sokak'tan Park Kavşağı aracılığıyla Koyuncu Altgeçidi'nden şehir merkezine çıkılacak.

Afyon-İstanbul Yolu'ndan Eski Sanayi yönüne:

Araçlar Aydınlık girişinden U dönüşü yapacak.

Sanayiden şehir merkezi yönüne:

Çakırlı Caddesi-Elmalı Caddesi-Kerkük Caddesi üzerinden çıkılacak.

Şehir merkezinden İstanbul Yolu yönüne:

Kunduracılar Kavşağı'ndan sağa dönülüp Elmalı-Çakırlı-Erkan Caddeleri'nden Uluyayla Üstgeçidi yanından İstanbul Yolu'na çıkılacak.

Hocafakih-Beyşehir Altgeçitleri ve Demiryolu köprüleri yapımı nedeniyle Ramazan ayı boyunca kullanılacak alternatif yollar ise şöyle:

Hulusi Baybal-Kerkük-Demiryolu Caddelerinden Yenişehir Caddesi ve Tıp Fakültesi yönüne:

Yenişehir Caddesi Demiryolu Altgeçidi, Yenişehir Caddesi-Şair Seyfi Sokak, Harzami Sokak'tan Beyşehir Caddesi'ne çıkılacak.

Nalçacı Caddesi ile Abdülezelpaşa Caddesi'nden Tıp Fakültesi yönüne:

İhsaniye Kavşağı'ndan Millet Caddesi, Meram Yeni Yol, Sema Oteli yanından, Sevilay Sokak-Hocafakih Caddesi'ni takiben Sivaslı Ali Kemal Caddesi ve Kavşağı'ndan Beyşehir Yolu'na çıkılacak.

Beyşehir Yolu'ndan şehir merkezi yönüne:

Beyşehir Caddesi-Şeker Fabrikası girişi karşısından Hocacihan Tekke Caddesi, İ.Müteferrika Sokak, Yenişehir Caddesi ve Altgeçidi'nden iş merkezlerine doğru;

Beyşehir Caddesi'nden Sivaslı Ali Kemal Caddesi, Hocafakih Caddesi, Sevilay Sokak, Meram Yeni Yol Caddesi'nden Askeri Hastane Kavşağı'na doğru çıkılacak.

Alay Caddesi'nden şehir merkezi yönüne:

Trafik Eğitim Parkı girişinden sağa dönerek Askeri Hastane Kavşağı'na çıkalacak.

İş merkezlerinden İhsaniye Kavşağı yönüne:

Yahya Çavuş Caddesi ve Metehan Sokak üzerinde araçlar duraklama ve park yapmayacaklardır.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;