UKOME Toplantısı Yapıldı

UKOME Toplantısı Yapıldı

Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.Konya trafik sorunları ve yeni projelerin görüşüldüğü toplantıda Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, TCK 3. Bölge Müdürlüğü, TCDD Bölge Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Meram Belediyesi, Şoförler Odası ve Minübüscüler Odası yetkilileri katıldı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonunda yapıldı.Konya trafik sorunları ve yeni projelerin görüşüldüğü toplantıda Büyükşehir Belediyesi, Karatay Belediyesi, Selçuklu Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, TCK 3. Bölge Müdürlüğü, TCDD Bölge Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Meram Belediyesi, Şoförler Odası ve Minübüscüler Odası yetkilileri katıldı. 9 Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesinin de gözlemci olarak katıldığı UKOME toplantısında TBMM’sinde kabul edilen 5216 sayılı yasanın maddeleri ile ilgili bilgiler verildi. Yeni çıkartılan yasa hakkında bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, yeni yasanın Büyükşehir Belediye Başkanı veya Büyükşehir Belediyesinden görevlendirilmiş kişi ile birlikte kurulacak Ulaşım Koordinasyon Merkezinin kara, deniz, su, göl ve demiryolu üzerinde her türlü taşımacalık hizmetlerinin koordineli bir şekilde yürütülmesi için kurulan bir merkez olduğunu belirtti. Şehrin içerisinde yapılacak trafik çalışmalarının UKOME tarafından görüşülerek hayata geçirileceğini belirten Aydın, şehrin kaderini etkileyecek trafik düzenlemelerinin bir çok resmi kurum ve ilgili odalarla yapılan istişare sonucunda alınacağını sözlerine ekledi. Büyükşehir belediyesinin yeni yapılan çalışmaları ve projeleri hakkında da bilgi veren Aydın, Konya’nın vizyonunu dışarıya en iyi şekilde yansıtacak çalışmalara imza atacaklarını ifade etti.

Yeni yapılacak Alt Üst Geçitler ve çevre düzenlemeleri ile ilgili istişarende yapıldığı toplantıda Kazım Karabekir caddesinin araç trafiğine kapatılması ve Mobilyacılar Kavşağında araç trafiğinin yeniden düzenlenmesi ile ilgili konularda görüşüldü.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;