Ukome Olağan Toplantısı Yapıldı

Ukome Olağan Toplantısı Yapıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir içi ulaşımın sorunlarını çözmek için resmi kurumlarla her ay düzenli olarak toplantı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen toplantıya başkanlık eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, 'Bu kurul, her türlü sorunu çözecek bilgi ve beceriye sahiptir. Halkımız merak etmesin, Konya'nın ulaşım sorunu bu kurul sayesinde sorunsuz bir şekilde çözülecek' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü (UKOME), Konya'nın şehir içi ulaşımını rahatlatacak çalışmalarını sürdürüyor. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü bünyesinde her ay düzenli olarak yapılan koordinasyon toplantısı Büyükşehir Belediyesi Encümen Toplantı Salonu'nda yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın başkanlığında yapılan toplantıya Konya Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Abdullah Yağmur ile birlikte, Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili müdürleri, İl Jandarma Komutanlığı, ilçe belediyeleri, Devlet Demir Yolları (DDY), Devlet Su İşleri (DSİ), Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Minibüsçüler Odası temsilcileri katıldı.

Her ay düzenli olarak yapılan toplantılarda Konya'nın ulaşım problemlerine çözüm aradıklarını kaydeden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, resmi kurumlarla yaptıkları işbirliğinin meyvesini aldıklarını ifade etti. Koordinasyon toplantılarının, insanların zamanı iyi kullanmalarına yardımcı olacak çözümler ürettiğini kaydeden Aydın, 'Konya'da son zamanlarda ulaşım ile ilgili yoğun bir çalışma var. Ulaşımda rahatlığın sağlanması için çalışan Koordinasyon Kurulumuz, gerektiğinde bilgisayar ortamını da kullanarak sorunlara acil çözümler üretmektedir. Zaman zaman sorunları alt birimlere havale ederek çalışma alanımızı genişletiyoruz. Bu kurul, her türlü sorunu çözecek bilgi ve beceriye sahiptir. Halkımız merak etmesin, Konya'nın ulaşım sorunu bu kurul sayesinde sorunsuz bir şekilde çözülecek' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;