UğurDemirci ve Erkan Mutlu Konseri

UğurDemirci ve Erkan Mutlu Konseri

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Altınbaşak Kültür ' Sanat Etkinlikleri'nin dün akşamki konuğu Yerel Sanatçılarımızdan Uğur Demirci ve Erkan Mutlu oldu. Erkan Mutlu'nun seslendirdiği ilahiler programa katılanlar tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Altınbaşak Kültür Sanat Etkinliklerinin dün akşamki konuğu Konya mahalli sanatçılarından Uğur Demirci ve Tasavvuf Müziğinin güçlü sesi Erkan Mutlu oldu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı etkinliklere Konya Milletvekillerinden Özkan Öksüz, Harun Tüfekçi ve Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Faruk Şekerci'de katıldı. Programın açılışını Uğur Demirci yaptı. Seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle katılımcılara güzel anlar yaşatan Demirci, Konya Büyükşehir Belediyesinin Altınbaşak Etkinliklerinde ikinci kez katıldığını ve burada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

Uğur Demirci'nin ardından sahne alan Erkan Mutlu, gençlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. İlahilere eşlik eden geçlerin yıllarıdır kendisini yalnız bırıkmadıklarını söyleyen Mutlu, bu yıl 10'su düzenlenen Altınbaşak Etkinliklerinde kendisinin de 10 kez Altınbaşak'a katıldığını belirtti. Sahneye davet ettiği gençlerle birlikte ilahiler söyleyen Tasavvuf Müziğinin güçlü sesi Erkan Mutlu, Konya'yı diğer şehirlerden ayıran kendine özgü bir maneviyatı olduğunu sözlerine ekledi.

Programın sonunda bir selamlama konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, davetlerini kırmayarak Altınbaşak Etkinliklerine katılan Erkan Mutlu'ya teşekkür etti. Altınbaşak Etkinliklerinin tüm dünya da bir marka olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, etkinliklere katılan sanatçıların hepsinin kendi kulvarlarında bir lider olduğunu ifade etti. Programa katılan Erkan Mutlu'ya bir plaket veren Akyürek, bundan sonra ki yaşamında da başarılarının artarak devam etmesini diledi.

İki hafta sürecek etkinlerin bu akşamki konuğu, Türkü Baba olarak bilinen Türk Halk Müziğinin duayeni Fatih Kısaparmak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;