Uçurtma Festivali Gerçekleştirildi

Uçurtma Festivali Gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından uçurtma festivali düzenlendi. Akyokuş mevkiinde düzenlenen festivale yoğun ilgi gösteren Konyalılar, uçurtmalarıyla gökyüzünü yüzlerce uçurtmayla süslediler. Şenliğe Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in yanı sıra Ak Parti Konya Milletvekilleri Hasan Anğı, Halil Ürün, Orhan Erdem, Özkan Öksüz, Ahmet Işık ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivalde çeşitli kategorilerde dereceye giren uçurtma sahiplerine bisiklet hediye edildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından Akyokuş mevkiinde uçurtma festivali düzenlendi. 7'den 77'ye yüzlerce vatandaşın akın ettiği festival, aşıkların atışmalarıyla başladı. Şenlik alanında bulunan çocuklara belediyenin eserlerini dağıtan Nasreddin Hoca'nın ardından, Konya'nın sevilen sanatçılarından Ahmet Özdemir sahne alarak, bir konser verdi.

Festivalde söz alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen kültürel ve sosyal etkinlikler hakkında katılımcılara bilgi verdi. Başkan Akyürek, çocukların arasında yaptığı konuşmasında Konya'da ülkenin ihtiyaç duyduğu birliğin en güzel örneklerinin sergilendiğini hatırlatarak 'Her kesimden insanımız burada. Özlediğimiz tablo bu. Türkiye'mizin bu tabloya ihtiyacı var. Bu tablonun oluşturulmasında hükümet, yerel yönetimler, siyasiler ve Konyalılar olarak el ele verdik' dedi.

Ak Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı da, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e gerçekleştirdiği etkinlikler dolayısıyla teşekkür ederek, özellikle uçurtma festivalinin yapılıyor olmasının çocuklar için büyük avantaj olduğunu bildirdi. Anğı, Konya'nın kültürel etkinlikleriyle de örnek alınacağına inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından uçurtmalar gökyüzüne bırakıldı. Gökyüzünün adeta bir uçurtma bahçesine dönüştüğü festivalde en büyük uçurtma, en küçük uçurtma, en orijinal desenli uçurtma, en yükseğe çıkan uçurtma, en küçük uçurtmacı ve en yaşlı uçurtmacı kategorilerinde dereceye girenlere de bisiklet hediye edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;