Türkiye'nin Örnek Kenti

Türkiye'nin Örnek Kenti

Bolu Vali Yardımcısı Dr. İsmail Eroğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindeki Bolu ilçe Belediye başkanları Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüzü makamında ziyaret etti.

Gezi ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere şehrimize gelen Bolu Vali Yardımcısı Dr. İsmail Eroğlu, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve beraberindeki heyet Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüz'ü makamında ziyaret etti. Heyet adına konuşma yapan Bolu Vali Yardımcısı Dr. İsmail Eroğlu, 'Dünya Kenti Konya' sloganıyla hizmetlerine başlayan Konya Belediyelerine çalışmalarında başarılar diledi. Vali Yardımcısı Dr. İsmail Eroğlu, Türkiye'nin en güçlü belediyelerinden biri olan Konya Büyükşehir Belediyesine, yeni göreve gelen Başkan ve ekibine çalışmalarında başarılar diledi. Konya Belediyelerinin tüm Türkiye belediyelerine olduğu gibi Bolu Belediyesine örnek olacağını bildiren Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 'yıllardır Konya kentine özgü bir duruşu başarıyla savunmuştur. Hz. Mevlana'nın tüm dünya'ya yaptığı çağrı şu şehirden semaya yükselmiştir. Şehircilik anlamında da birçok başarıya imza atmış Konya, ülkemizde de bir çok belediye ye belediyeciğinin nasıl yapılması gerektiğini öğretmiştir. Bizler de çalışmalarımızda Konya Belediyelerini örnek alacağız' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, Konya'nın güçlü bir belediyecilik geçmişine sahip olduğunu belirtti. Göreve geldiklerinden bu yana birçok dev eserin projelerinin tamamlanarak çalışmalarının başlatıldığını belirten Başkan Vekili Osman Gürbüz, yapılacak çalışmalar hakkında heyete bilgiler verdi. Konya'nın yakın bir sürede tüm Dünya'nın örnek alacağı bir şehir haline geleceğini bildiren Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, yapılan çalışmaların yer aldığı bir sinevizyon gösterisi izletti.

Program sonunda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman Gürbüz heyete belediye eserlerinden oluşan bir hediye takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;