Türkiye'de Konya İmajı Araştırmaları Kitaplaştı

Türkiye'de Konya İmajı Araştırmaları Kitaplaştı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelinde 23 ilde Konya imajı ile ilgili yaptırdığı araştırmaları kitap haline getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye genelinde Konya'nın değerleri ile barışık çağdaşlık anlayışını oluşturma çabasının takdirle karşılandığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın imajı konusunda yaptığı araştırmaları bir kitap halinde yayımlayarak halkın hizmetine sundu.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nün (SAMM) Türkiye genelinde 23 ilde yaptırdığı araştırmalar kitap haline geldi. SAMM'ın ülkemizde zaman zaman Konya imajı tartışmalarından yola çıkarak hazırladığı kitap, Konya için yaptırılan sosyal doku araştırmalarının öncelikle Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyalılara daha nitelikli hizmet vermesini ve Konya'da yaşayanların yaşam tarzlarını anlamayı amaçlıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye'de Konya İmajı Araştırması'nın, Konya'nın ülkemizde nasıl algılandığına dair veriler taşıdığını belirterek, 'İmaj, kimliğin bir anlamda görsel boyutunu oluşturan nitelik taşır. Yani, kimlik bize kim olduğumuzu söylerken; imaj, kendinizi nasıl gördüğünüz ve başkalarınca nasıl göründüğünüz ile ilgilidir. Türkiye, Konya'yı itmek bir yana, saygıyla karşılamakta, Konya'nın değerleri ile barışık çağdaşlık anlayışını oluşturma çabasını takdirle karşılayarak destek vermektedir. Ayrıca, Konya ülkemizin en güvenilir kenti olarak görülmektedir. Bundan sonra da bu olumlu imajı daha ileri götürmek için Konya Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz' dedi.

Öte yandan, Türkiye'de Konya İmajı kitabının Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nden ücretsiz olarak temin edilebileceği belirtildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;