Tuluyhan Uğurlu Konseri

Tuluyhan Uğurlu Konseri

Konya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla muhteşem bir organizasyon daha gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un da katıldığı Tuluyhan Uğurlu'nun 23 Nisan Konseri yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Konser Anadolu Uygarlıkları ve Cumhuriyet'in kuruluşu sinevizyon gösterileri eşliğinde sunuldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi'nde ilk etkinliğini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ile başlattı. Kutlamalar çerçevesinde organize edilen 'Tuluyhan Uğrulu Konseri' büyük ilgi gördü.

Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled salonunda gerçekleştirilen konsere Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Konya Valisi Ahmet Kayhan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Işık, Kerim Özkul, Ak Parti Konya İl Başkanı Ali Sürücü, Konya İl Emniyet Müdürü Salih Tuzcu, Konya Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Üzülmez, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri, Bürokratlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaklaşık bin kişinin izlediği konserin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi'ni 100 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak ülke insanın hizmetine sunduklarını, Kültür Daire Başkanlığı'nın buraya taşınmasıyla aktivitelerin yoğunlaşacağını bildirdi. Kültür ve turizm konularında yaptıkları yatırımlarla Konya'nın bir cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Akyürek, yerel yönetimler olarak üzerilerine düşen tüm görevleri yetirine getirdiklerini açıkladı. Başkan Akyürek, konseri izlemeye gelenlere teşekkür ederek 'Bütün Türk Milleti'nin 23 nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dikellerimle kutluyorum' dedi.

'Konya bir medeniyet merkezidir' diyen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ise, 27 yıl önce il Emniyet Müdürlüğü yaptığı Konya'da her alanda önemli dostları bulunduğunu, Konyalıların dostluklarından hep hoşnut kaldığını ifade etti. Tuluyhan Uğurlu konserini izlemek için geldiği Konya'yı gelişmiş bulduğunu ifade eden Bakan Koç, Mevlana Kültür Merkezi'ni ülke kültür ve turizmine kazındırdığı için Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür etti. Bakan Koç, ülke genelinde yapımı devam eden kültür merkezlerinin tamamını kendi döneminde bitirerek hizmete sunmaya çalışacaklarını söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından sahneye geçen Tuluyhan Uğurlu ve sahne arkadaşları unutulamaz bir konser sundular. 'Anadolu Uygarlıkları', 'Selçuklular', 'Anadolu'nun aydınlanma ışıkları', 'Osmanlı', 'Mimar Sinan' ve 'Cumhuriyet'in Kuruluşu' gibi konuların işlendiği sinevizyon gösterisi eşliğinde konserini sunan Tuluyhan Uğurlu yaklaşık bin kişi tarafından izlendi. Dakikalarca ayakta alkışlanan Uğurlu, Konyalı olduğunu her fırsatta dile getirdiğini belirterek, kendisini davet eden ve böyle bir organizasyona imza atan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Kültür Daire Başkanı Ercan Uslu'ya teşekkür etti.

Uğurlu'nun konser süresince Anadolu'da varlık gösteren uygarlıklar ile özellikle Hz.Mevlana ve Yunus'tan sözlerle tarihi dönemlere ve aydınlanmalara işaret etmesi ise büyük ilgi gördü. Konserin ardından Başkan Tahir Akyürek, Tuluyhan Uğurlu ve arkadaşlarına teşekkür ederek Belediye yayınlarından oluşan bir kitap setti ve çiçek takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;