TRT Genel Müdür Vekili Güney Büyükşehir'de

TRT Genel Müdür Vekili Güney Büyükşehir'de

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz'ü makamında ziyaret etti. Güney, Mevlâna'nın tanıtımı için TRT olarak çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirtirken; Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz de Konya ve Mevlâna'nın tanıtımına katkıda bulunduğu için TRT'ye teşekkür etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, Konya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, TRT'nin Türkiye için önemine değinerek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2007 Mevlâna Yılı'nda TRT'nin Konya ve Mevlâna'nın tanıtımına katkıda bulunmak için çalışmalar yapmasının önemli olduğunu vurgulayan Gürbüz, 'Mevlâna insanlığın büyük bir değeri. Çağımız insanının yaşadığı sıkıntılara çözüm üreten bir şahsiyet. Onun tüm dünyaya tanıtılması hepimizin görevi. Bu konuda bugüne kadar verdiği destek nedeniyle Konya adına TRT'ye teşekkür ediyoruz' dedi.

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney de, 2007 Mevlâna Yılı nedeniyle hazırladıkları belgeselin tamamlanmak üzere olduğunu belirterek, 'Mevlâna'nın tanıtımı için yapılabilecek tüm çalışmaları yapıyoruz. Zaten bizim görevimiz; bizi biz yapan değerleri, kültürümüzü geleceği taşıyıp yaşatabilmektir. Mevlâna da bizim büyük bir değerimiz. Onu da hem gençlerimize, hem de dünyaya tanıtmaya çalışıyoruz' dedi.

Ziyaretin ardından Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney'e sema figürü bulunan tablo ile Büyükşehir Belediyesi'nin yayınlarından oluşan kitap seti hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;