Tramvay Durak Sayısı Artırıldı

Tramvay Durak Sayısı Artırıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Aydınlıkevler'de altgeçit inşaatının ardından bölgede artan yolcu talepleri üzerine İtfaiye Merkezi önüne yeni bir durak tesis etti. Raylı Sistem Daire Başkanı Lütfi Dülger, durağın yolcu talepleri dikkat alınarak yapıldığını belirterek bölgedeki duraklar arası mesafenin 600 metreye indirildiğini bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Daire Başkanı Lütfi Dülger'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

' Alaaddin- Kampus arasındaki takribi 20 km'lik hatta haftanın 7 günü 24 saat boyunca 60 tramvay vagonu ile ulaşım toplu ulaşım hizmeti veren Raylı Sistem İşletmesi, Büyükşehir Belediyemizce kısa sürede inşa edilerek hemşehrilerimizin hizmetine sunulan Aydınlık Alt Geçiti'nde meydana gelen yolcu taleplerini dikkate alarak 'ALTGEÇİT' durağını tesis etmiştir.

Raylı sistem hattındaki tüm durak araları ortalama 500-600 metre olmasına rağmen Sanayi- Aydınlık arası 1122 metreydi ve bu durum söz konusu bölgede ikamet eden hemşehrilerimizin tramvaya erişimini güçleştiriyordu. Sanayi-Aydınlık durakları arasında 'ALTGEÇİT' durağının tesis edilmesiyle bu bölgede duraklar arası uzaklık 500-600 metreye indirilmiştir.

Diğer taraftan Selçuklu Kulesi ve Kule Site Alışveriş Merkezi'nin inşa edilmesiyle birlikte bu bölgede bulunan 'Emniyet Durağı'nda oldukça artmış olan yolcu sayısına bağlı olarak tramvayın bekleme süresi uzamış, buda ulaşımda sıkıntıya neden olmaktaydı. Bu durumun ortadan kaldırılması amacıyla Emniyet Durağı turnikeli kapalı durak olarak inşa edilmeye başlanmıştır. Turnikeli durakların hizmete girmesiyle hemşehrilerimiz tramvaylara daha kısa sürede binebilecekler ve Emniyet Durağı'nda bekleme süresi kısalacaktır.

Ayrıca polis teşkilatımızın karakolları Polis Merkezi'ne dönüştürmesi nedeniyle Cumhuriyet Polis Merkezi yakınındaki 'Karakol' durağının adı 'Binkonutlar' olarak değiştirilmiştir'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;