Toplumun Tüm Kesimleri İle İstişare Toplantıları Başladı

Toplumun Tüm Kesimleri İle İstişare Toplantıları Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin toplumun tüm kesimleri ile yapacağı ortak istişare toplantılarının ilki Selçuk Üniversitesi Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü öğretim elemanları ile başladı. Öğretim elemanları ile Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım alanlarını gezen ve ortak bir toplantıya katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, toplantıların devamında meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, sanayici ve iş adamları ile de bir araya gelerek Konya'nın gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin toplumun tüm kesimlerini davet ederek düzenleyeceği istişare toplantıları başladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Konya'nın gelecek 50 yıllık dönemdeki gelişimini planlamak ve görüş almak adına başlattıkları değerlendirme toplantılarını Selçuk Üniversitesi Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü öğretim elemanları ile başlattı.

Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım alanlarını gezen Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü öğretim elemanları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yatırım alanlarının gezilmesinin ardından Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu'nda verilen yemeğe geçildi. Yemek öncesi bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Gürbüz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in bugünlerde Hyundai yatırımının Konya'ya yapılması için yoğun çaba sarfettiğini hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi'nin, Konya'nın geleceği için yapılan tüm yatırımların destekçisi ve takipçisi olduğunu söyledi. İstişare toplantıları ile ilgili görüşlerini de aktaran Gürbüz, Büyükşehir Belediyesi'nin, şehirde birlikte yaşayan insanlarla Konya'nın geleceğini ve vizyonunu paylaşma düşüncesinin tüm Türkiye'ye örnek olacağını söyledi.

Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü öğretim elemanlarına Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını ve gelecek ile ilgili planlarını anlatan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın, Büyükşehir Belediyesi'nin Selçuk Üniversitesi ile her alanda işbirliğini sürdürdüğünü belirtti. Şehir Planlama ve Mimarlık Bölümü öğretim elemanları ile başlayan değerlendirme toplantılarının daha sonra üniversitenin teknik ve sosyal bölümleri ile devam edeceğini, ardından meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, sanayici ve iş adamları ile bu toplantıları 15 oturum halinde sürdüreceklerini vurgulayan Aydın, toplumun tüm kesimleri ile toplu bir oturumda buluşacaklarını ifade etti. Yapılan toplantılardaki hedeflerinin, Konya'nın geleceği ile ilgili yeni bir vizyon oluşturarak, gelecek 50 yıllık planda Konya'nın nasıl şekilleneceğini ve hedefinin ne olacağının belirlemek olduğunu kaydeden Süleyman Şenol Aydın, 'Bu konuda Sayın başkanımız Tahir Akyürek'in büyük destekleri var. Daha sonraki toplantılarda kendileri de bulunacak. Bu toplantılarda öncelikle Konya'yı hep birlikte gezerek, yaptıklarımızı, yapmaya devam ettiklerimizi ve yapacaklarımızı kentin sahibi olanlarla paylaşmayı düşünüyoruz' dedi.

Yapılacak toplantılarda Konya yöneticileri ile tüm bilgilerin paylaşılarak bunun Türkiye'ye örnek olacağını ifade eden Aydın, daha sonra toplantıya katılan öğretim elemanlarının görüşlerini aldı. Öğretim elemanları, Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı istişare toplantılarının içeride Konya'nın gelişimine; dışarıda da Konya'nın birliğine katkı sağlayacağını vurguladılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;