Toplu Ulaşımda Yaz Tarifesi Başladı

Toplu Ulaşımda Yaz Tarifesi Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda yaklaşık 5 aydır devam eden ?Tramvay-Otobüs Kış Tarifesi?ni 09.06.2003 tarihinde sona erdirdi. Yaz saati uygulaması ve okulların tatil olmasını da göz önünde bulundurarak yaz tarifesine geçen Toplu Ulaşım Daire Başkanlığı yaz tarifesi kapsamında yeniden düzenlenen seferlerin 09.06.2003 tarihinde otobüs duraklarında ve belediyenin internet sayfasında duyurulduğunu, uygulamayı yaparken vatandaşların isteklerini dikkate aldıklarını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz yaptığı basın açıklamasında ; 'Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım İşletmesi otobüslerde, okulların 2002-03 Eğitim-Öğretim sezonunun sone ermesi; sıcak ve güneşli günler nedeniyle özellikle toplu ulaşımda araçlarında büyük bir hafiflemenin olacağı belirlenmiştir. Elkart sistemi sayesinde hangi saatlerde, ne kadar öğrencinin otobüslerden yararlandığını biliyoruz. Bu bilgi sayesinde yaz tarifemizi bugünden yapabiliyoruz. Teknolojik veriler ışığında en uygun seferleri düzenlediğimize inanıyorum' dedi.

'Otobüs Yaz Tarifesi'yle yeniden düzenlenmiş seferlere 09.06.2003 Pazartesi gününden itibaren başlandı. Ayrıca aynı tarihten itibaren Elmacı Mahallesi, Erciyes Caddesi ve 3. Organize sanayiine yeni seferler başlatıldı.

Şehir içerisinde özellikle toplu taşıma araçlarını tercih eden vatandaşların yeni yaz tarifesini dikkate almaları gerektiğini belirten İsmail Öz, 07.06.2003 tarihinden itibaren yeni tarifelerin durak panolara asıldığını belirterek, tarifeleri düzenlerken vatandaşların isteklerini dikkate aldıklarını söyledi.

Basın Kuruluşları için;