TFF Başkanı Mahmut Özgener Büyükşehir'de

TFF Başkanı Mahmut Özgener Büyükşehir'de

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Yönetim Kurulu toplantısı için geldiği Konya'da, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Başkan Akyürek, Federasyon'daki yeni dönemin futbolun en düzgün şekilde tabana yayılması için farklı bir süreç olmasını diledi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mahmut Özgener, Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret etti.

Ziyarete Mahmut Özgener ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra; Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız, Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Baykan, Konyaspor Başkanı Mehmet Ali Kuntoğlu da katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı için Konya’da bulunan heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Federasyon’daki yeni dönemin futbolun en düzgün şekilde tabana yayılması için farklı bir süreç olmasını diledi.

KONYASPOR’A SAMİMİ DESTEK VERİYORUZ

Konya’da 33 bin kişilik bir stadyum yapılması için somut adımlar atıldığını ve projenin tamamlanmak üzere olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bunun yanında 10 bin kişilik kapalı spor salonu için yerin belirlendiğini, çalışmaların yakın zamanda başlayacağını vurguladı. Konyaspor’un Süper Lig’de mücadele etmesinin Konya’nın tanıtımı açısından son derece önemli olduğunu belirten Başkan Akyürek, Konyaspor’a politik değil, samimi destek verdiklerini ifade etti.

STAD İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Konya’nın Türk futbolu için önemli bir şehir olduğunu belirten Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ise, Konya’ya yapılacak modern bir stadyum için her türlü desteği vereceklerini dile getirdi. Futbolun geleceği adına güzel çalışmalar yapmak için mücadele ettiklerini kaydeden Özgener, “2016 Avrupa Şampiyonası’na aday olacağız. Eğer başvurumuz kabul edilirse maçları oynayacağımız önemli şehirlerden biri de Konya olacak” dedi.

Ziyaretin sonunda Başkan Akyürek Mahmut Özgener’e ebru tablosu ve Mesnevi hediye ederken; Mahmut Özgener de Başkan Akyürek’e Milli Takım forması ile ziyaretin anısına plaket takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;