TFF Aralık Ayı Toplantısı Konya'da

TFF Aralık Ayı Toplantısı Konya'da

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurul toplantısının Konya'da yapılacağını açıkladı. 'Konya'yı tanıtmak ve ulusal etkinliklerin şehrimizde gerçekleştirilmesini sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir' diyen Başkan Akyürek, Futbol Federasyonu Yönetimi ile yaptığı girişimlere olumlu cevap aldığını, TFF'nin aralık ayındaki toplantısını Konya'da gerçekleştireceklerini açıkladığını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bazı ulusal etkinliklerin Konya'da gerçekleştirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

'Şehrimizin tanıtılması ve hak ettiği ilgiyi görmesi için yerel yöneticiler olarak elimizden gelen her türlü çabayı sarf ediyoruz. Sadece rutin belediyecilik hizmetlerini gerçekleştirerek şehri hak ettiği noktaya taşımak mümkün değildir. Sanayisi, kültürel yapısı ve tarihi dokusuyla Konya bir dünya şehridir. Her yönüyle kalkınan, gelişen ve düzenli yapısıyla konuk ettiği herkesi kendisine hayran bırakan Konya, artık ulusal ve uluslar arası etkinliklere ev sahipliği yapabilecek konuma gelmiştir. Konya, her yönüyle büyük çaplı etkinliklere hizmet üretecek kapasitededir. Konya'yı hak ettiği noktaya taşıma gayretimizin sonuç vereceğine inanıyorum. Futbol Federasyonu nezdinde yaptığımız görüşmeler sonucunda yönetim kurul üyelerinin tümünü şehrimize davet ettik. Federasyon yetkilileri Aralık ayında gerçekleştirilecek Hz.Mevlana'yı anma etkinliklerine katılacaklarını ve Aralık ayı Yönetim Kurulu toplantısını da Konya'da gerçekleştirmeyi hedeflediklerini açıklamışlardır. Yaptığımız görüşmelerin olumlu sonuç vermesi bizleri sevindirmiştir. Biz Konya'nın tüm sportif aktivitelere de ev sahipliği yapabileceğini ifade ediyoruz. Bu bağlamda A Milli Futbol Takımı maçlarının da Konya'da oynanmasını talep ettik. Hem bakanlık düzeyinde, hem ilgili diğer kurumlarla yaptığımız görüşmelerde şehrimizin spor altyapısıyla A Milli Takım maçlarına ev sahipliği yapabileceğini duyurduk. Milli maçların şehrimizde oynanması ile ilgili olumlu sonuç alacağımız inancındayım. Bu tür etkinlikler hem şehrimizin daha iyi tanıtılmasını sağlayacak, hem de sanayicimize ürettiği ürününü daha kolay pazarlama imkânı doğuracaktır. Bu da şehrimizin ekonomik kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır. Konya bir dünya kentidir'

Başkan Akyürek, rutin hizmetlerinin ötesinde şehre ilgiyi artırmak ve turizm potansiyelini hareket geçirerek şehri hak ettiği noktaya taşıma gayretlerinin süreceğini belirterek, şehrin hizmetinde olduklarını açıkladı.

Basın Kuruluşları için;