TEŞEKKÜRLER Sivil Savunma

TEŞEKKÜRLER Sivil Savunma

Kurban Bayramı'nın ikinci günü çöken Zümrüt Apartmanı enkazında arama kurtarma çalışmaları tamamlandı. Arama kurtarma çalışmaları için Ankara'dan gelen Sivil Savunma ekipleri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'yı makamında ziyaret etti.

Arama kurtarma çalışmalarına katılan Ankara, Afyon ve Niğde Sivil Savunma ekipleri Başkan Özkafa'ya yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Kurban Bayramı'nın ikinci günü yaşanan ve tüm ülkeyi yasa boğan Zümrüt Sitesi Faciası sonrasında gerçekleştirilen enkaz kaldırma çalışmalarında örnek bir belediyecilik çalışması yapıldığını belirten ekipler, 'Çalışmalar boyunca tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi diğer belediyelere örnek olmuştur' dediler. Bu tür facialardan ders alınması gerektiğini kaydeden Sivil Savunma ekipleri arama kurtarma çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi'nin büyük görev üstlendiğini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa da, acılı günlerde son ana kadar Konyalıların yanında olan Sivil Savunma ekiplerine teşekkür etti. Tüm Türkiye'nin bu olayla yasa büründüğünü kaydeden Özkafa, ülkemizin dört bir yanından enkaz kurtarma ekiplerinin geldiğini bildirdi. Bir umut bir ses için durmaksızın çalıştıklarını ve çalışmalar neticesinde enkazdan 29 canlı çıkartıldığını vurgulayan Başkan Özkafa, 'Enkaz kaldırma, arama ve kurtarma çalışmalarında emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanından gelen ekiplerimizin hepsi artık hemşehrimizdir. Allah bu acıyı bir daha yaşatmasın' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;