Tes-İş'in Konya'ya Yaptıracağı Okulun Protokolü İmzalandı

Tes-İş'in Konya'ya Yaptıracağı Okulun Protokolü İmzalandı

Tes-İş Sendikası tarafından Konya'ya Anadolu Lisesine ilişkin protokol Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu arasında imzalandı. Bakan Çelik, Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'nın her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü belirtti. Başkan Akyürek de Cumhuriyet tarihi boyunca Konya merkezde bağış yoluyla yapılan okul sayısının son bir buçuk yıl içinde katlandığını vurgulayarak, Tes-İş'in eğitime yaptığı katkıların tüm sendikalara ve kamu kurumlarına örnek olmasını diledi.

Tes-İş tarafından Konya'ya yaptırılacak olan ilköğretim okulunun protokolü Ankara'da Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu arasında imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası'nın her geçen gün çığ gibi büyüdüğünü belirterek, bu konuda hayırsever vatandaşlar ve firmalar ile işçi ve işveren sendikaların üzerine düşeni yaptığını ifade etti. Tes-İş'e, Konya ve Adapazarı'nda yaptıracağı okullar için teşekkür eden Çelik, sendikanın, ayrıca Ağrı'nın Patnos ilçesinde 24 derslikli ilköğretim okulu, Şanlıurfa'da yine 24 derslikli Anadolu Lisesi ve Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde zihinsel engelliler okulu yaptırdığını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Tes-İş'e eğitime katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilen eğitime destek kampanyasında Türkiye'de adeta bir devrim yaşandığını belirten Başkan Akyürek, bu sürecin Konya'da da sürdüğünü ifade etti. Cumhuriyet tarihi boyunca Konya merkezde bağış yoluyla yapılan okul sayısının son bir buçuk yıl içinde katlandığını kaydeden Başkan Akyürek, şu anda 50'nin üzerinde okul inşaatının devam ettiğini, hepsinin toplu açılışlarının yapılacağını kaydetti. Kampanyaya en önemli ve en anlamlı katkılardan birisinin de Tes-İş'ten geldiğini hatırlatan Başkan Akyürek, Tes-İş'in eğitime yaptığı katkıların tüm sendikalara ve kamu kurumlarına örnek olmasını diledi.

Tes-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ise, sendikanın görevinin sadece üyelerinin haklarını korumak olmadığını, toplumsal sorunlara da duyarlı olması gerektiğini söyledi. İmzalanan protokol ile Adapazarı ve Konya'da 24 derslikli Anadolu liseleri yaptırılacağını bildiren Kumlu, "Okullar Tes-İş üyelerinin sendikamız tarafından değerlendirilen aidatlarıyla

yapılmaktadır" dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;