Temsili Nasreddin Hoca Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Temsili Nasreddin Hoca Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

Temsili Nasreddin Hoca Menderes İz, Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, Akşehir Nasreddin Hoca Turizm Derneği Başkanı Salih Taner Serin ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret ederek, Başkan Akyürek'i 5-10 Temmuz 2006 tarihleri arasında kutlanacak olan 47. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'ne davet etti.

Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, Akşehir Nasreddin Hoca Turizm Derneği Başkanı Salih Taner Serin ve temsili Nasreddin Hoca Menderes İz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nasreddin Hoca'yı Konya'da görmekten mutlu olduğunu belirterek, asırlar ötesinden büyük bir zekanın süzülerek gelişini ifade eden Nasreddin Hoca'nın her zaman güzellikleri ifade ettiğine dikkat çekti. Derin kültürümüzün en önemli miraslarından birinin Nasreddin Hoca olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Konya olarak yeryüzüne tarihten sunacağımız birkaç marka var. Bunlardan ikisi Hazreti Mevlana ve Nasreddin Hoca'dır. 800 sene önceden bugünleri gören ve herkes tarafından tanınan bu isimler, dünyaya da önemli mesajlar veriyor. Demek ki, insan himmetini yüce tutarsa, kendini geliştirir, kalitesini artırır, madenini parlatırsa Mevlana, Nasreddin Hoca, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal olabilir. Biz de onların izinden gitmeye çalışalım' dedi.

Bu yılki törenlerde temsili Nasreddin Hoca olan Kadir Çöpdemir'in yoğun programı nedeniyle Konya'ya gelememesi üzerine temsili Nasreddin Hoca olan Menderes İz, Mevlana ile birlikte sevgi ve hoşgörüyü temsil ettiklerini anlatarak, sevgi ve hoşgörünün kendilerinden sonra da devam etmesini istedi.

Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu da, Başkan Akyürek'i 5-10 Temmuz 2006 tarihleri arasında kutlanacak olan 47. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'ne davet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;