Temsili Başkan Keziban Arslantaş Oldu

Temsili Başkan Keziban Arslantaş Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bu yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Keziban Arslantaş oturdu. Arslantaş'ın ilk talimatı tüm okulların çevre düzenlemelerinin tamamlanması oldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geleneksel hale getirilen makamların bir saatliğine çocuklara teslim edilmesi uygulaması çerçevesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Meram Sare Özkaşıkçı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu öğrencisi Keziban Arslantaş oturdu.

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, Okul Müdür Vekili Emel Çakır ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim'i ziyaret eden Meram Sare Özkaşıkçı Yatılı Bölge İlköğretim Okulu 7'inci sınıf öğrencisi Keziban Arslantaş Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Yaklaşık bir saat temsili Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Keziban Arslantaş, ilk icraat olarak Fen İşleri Daire Başkanı Selim Büyükkarakurt'u aradı. Büyükkarakurt'tan Konya'daki tüm okulların bahçe düzenlemelerinin yapılmasını isteyen Arslantaş, 'Bu koltuğa oturduğum için çok mutluyum. Dünya kardeşliğinin pekiştiği bu günde ben de ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Tüm çocukların bayramını kutlarım' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim de, Konya'da talepte bulunan tüm okulların çevre düzenlemelerini yaptıklarını belirterek, çocukların mutlu bir şekilde öğrenim görmeleri için ellerinden geleni bundan sonra da yapacaklarını ifade etti.

Başkan Vekili Mithat Büyükalim, daha sonra öğretmen ve öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından oluşan birer kitap seti hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;