Temsili Başkan Büşra Kösedağ Oldu

Temsili Başkan Büşra Kösedağ Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Karatay Koyunoğlu İlköğretim Okulu 6'ıncı sınıf öğrencisi Büşra Kösedağ oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geleneksel hale getirilen makamların bir saatliğine çocuklara teslim edilmesi uygulaması çerçevesinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Karatay Koyunoğlu İlköğretim Okulu 6’ıncı sınıf öğrencisi Büşra Kösedağ oturdu.

Okul Müdürü Süleyman Eşit, sınıf öğretmeni Reşat Gürel ve iki arkadaşı ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i ziyaret eden Karatay Koyunoğlu İlköğretim Okulu öğrencisi Büşra Kösedağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Yaklaşık bir saat temsili Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Büşra Kösedağ, ilk önce temsili Konya Valisi Yaşardoğu İlköğretim Okulu öğrencisi Özge Ergun ile görüşerek gıda üreten işyerlerinde gerekli temizlik tedbirlerinin alınması için gerekeni yapacaklarını söyledi. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Ceylani Kılıç ile görüşen temsili başkan Büşra Kösedağ, çevre düzenlemeleri ve laleler hakkında bilgi aldı. Büşra Kösedağ, dünyanın barış içinde çocukların rahat büyüyeceği bir ortam haline gelmesi dileğiyle herkesin bayramını kutladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, şehir genelindeki tüm okulların bahçesine girerek fiziki ihtiyaçlarının yerine getirildiğini vurgulayarak, bu yılki çalışmalar için 3 milyon YTL’lik ihale yapıldığını söyledi. Başkan Akyürek, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Başkan Akyürek, daha sonra öğretmen ve öğrencilere Büyükşehir Belediyesi yayınlarından oluşan birer kitap seti hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;