Temizlik Kampanyası Takdir Topluyor

Temizlik Kampanyası Takdir Topluyor

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 'Kentim Tertemiz Olmalı' kampanyası çerçevesinde şehrin büyük camileri temizlenirken; ana caddeler de sabunlu su ile yıkanıyor. Şehir temizliğine katkı sağlayan kampanyaya vatandaşlar destek veriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 'Kentim Tertemiz Olmalı' kampanyası çerçevesinde, Konya'nın ana caddeleri ve cami avluları yıkanıyor.

29 Eylül 2005 tarihinde başlatılan 'Kentim Tertemiz Olmalı' kampanyasının halkın takdirini topladığını belirten Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanı Ali Özer, şehir trafiğinde ve camilerdeki ibadetlerde herhangi bir aksamaya yol açılmaması için, yıkama işleminin gece saatlerinde, temizlik çalışmalarının da uygun saatlerde yapıldığını belirtti.

Yapılan temizlik çalışmasında yerlerin önce sabunlu su ile yıkandığını, ardından basınçlı su ile temizlendiğini vurgulayan Özer, Aziziye ve Sultan Selim Camileri ile Alaaddin Bulvarı'nda başlayan temizlik çalışmalarının şehir merkezindeki diğer büyük camiler ve ana caddelerde de devam ettiğini ifade ederek, 'Konya'da her yerin tertemiz olması bizim elimizde. Hepimiz birey olarak çevre temizliğine gereken önemi vermeliyiz. Bu örnek kampanya ile; gerçekleştirdiğimiz temizlik çalışmalarının yanında, çocuklarımıza çevre bilincinin aşılanmasına da katkı sağlıyoruz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;