TBMM Başkan Vekili Pakdil, Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

TBMM Başkan Vekili Pakdil, Başkan Akyürek'i Ziyaret Etti

TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Pakdil, Konya'nın Mevlana ile birlikte tüm dünyayı aydınlatan ve belediyecilikte Türkiye'ye örnek bir şehir olduğunu ifade etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

AK Parti Selçuklu Kadın Kolları tarafından Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı İle Mücadele Günü nedeniyle düzenlenen Haydi Büyükler İmzaya isimli kampanya katıldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Pakdil, Başkan Tahir Akyürek ile bir süre görüştü.

Burada bir açıklama yapan TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Konya'nın tarihi özellikleri ile ön plana çıkan bir şehir olduğunu belirterek, Konya'nın Mevlana ile birlikte tüm dünyayı aydınlatan bir şehir olduğunu ifade etti. Konya'nın, manevi zenginliğinin dışında, Türkiye'de belediyecilik açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunu kaydeden Pakdil, şunları söyledi: 'Konya, belediyecilikte Türkiye'ye örnek olan bir şehirdir. Konya'ya bugüne kadar hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Son iki yıllık dönemde de çok önemli çalışmaların yapıldığını gördüm. Konya'ya girerken artık yeşillikler karşılıyor sizi. Büyük bulvarlar açılıyor, kavşaklar yapılıyor. Yerel yönetimlerin bu anlamda insanımıza büyük katkısı var. Konya'ya önemli yatırımlar kazandıran Başkan Tahir Akyürek'e teşekkür ediyorum.'

UNESCO'nun 2007 yılını Mevlana Yılı ilan etmesinin de Konya ve Türkiye açısından son derece önemli olduğunu kaydeden Pakdil, 'Konya, tanınmışlık açısından artık dünyada çok önemli bir yere sahiptir. Kendi kültürümüzü ve değerlerimizi bu vesile ile dünyaya tanıtma imkanı bulacağız. Konya da bu tarihi fırsatı çok güzel değerlendiriyor' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Nevzat Pakdil'e Selçuklu motifleri işlenmiş çini tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;