TBMM Başkan Vekili Alptekin: 'Konya'nın hizmetleri her zaman referanstır.'

TBMM Başkan Vekili Alptekin: 'Konya'nın hizmetleri her zaman referanstır.'

AK Parti İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen Belediye Başkanları Toplantısı'na katılan TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin, Konya belediyelerinin en az imkanlarla en güzel hizmeti verdiğini vurgulayarak, Konya'nın hizmetlerinin her zaman referans gösterildiğini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 40 yıldır iyi çalışan bir belediye olduğunu ifade ederek, çıtayı her zaman yüksek tutmak gerektiğini vurguladı.

AK Parti İl Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Belediye Başkanları Toplantısı Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıya Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili İsmail Alptekin, AK Parti Konya Milletvekilleri Hasan Angı ve Mehmet Kılıç, Ak Parti Osmaniye Milletvekili Şükrü Ünal, AK Parti İl Başkanı Mustafa Çevik, İl Başkan Yardımcıları ve belediye başkanları katıldı.

ÇITAYI HER ZAMAN YÜKSEK TUTMAK LAZIM

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'daki belediye başkanlarının tamamının başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, belediye başkanlarının kendi çalışmalarını geçmiş dönemle kıyaslayarak değerlendirme yapabileceklerini söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin 40 yıldır iyi çalışan bir belediye olduğunu ifade eden Başkan Akyürek, 'Bizim bu sene ihalesini yaptığımız asfaltla birlikte, son 15 yılda kullanılan asfalt rakamının iki katına çıkıyoruz. Bu rakamsal bir başarıdır. Eğer bir önceki döneme yetişemediğiniz göstergeler varsa, bunları mutlaka aşmalısınız. Çıtayı her zaman daha yüksek tutmamız gerekiyor' dedi.

BELEDİYECİLİKTE AKIL VE PROJE ÖNEMLİDİR

Toplantıya katılarak bir selamlama konuşması yapan TBMM Başkan Vekili İsmail Alptekin ise, istişarede her zaman hayır olduğunu belirterek, bilgi ve tecrübe paylaşımının önemine değindi. Konya belediyelerinin eskiden beri en az imkanlarla en güzel hizmeti verdiğini vurgulayan Alptekin, Konya'nın hizmetlerinin her zaman referans gösterildiğini ifade etti. Belediyecilikte her şeyin para ve imkan olmadığını kaydeden Alptekin, bunlardan önce akıl ve projenin önemli olduğunu vurguladı.

Toplantı, konuşmaların ardından belediye başkanlarının fikir alışverişi ve gündem değerlendirmesi ile devam etti.

ALPTEKİN, BAŞKAN AKYÜREK'İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili İsmail Alptekin ve milletvekilleri daha sonra Büyükşehir Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler. Başkan Akyürek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Alptekin ve milletvekillerine Mesnevi hediye etti. Alptekin daha sonra Büyükşehir Belediyesi Şeref Defteri'ni imzaladı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;