Tarihi Bina KOMEK Merkezi Oldu

Tarihi Bina KOMEK Merkezi Oldu

Konya Büyükşehir Belediyesi''ne ati olan Adliye arkasındaki tarihi bina, restore edilerek KOMEK kurs ve idare merkezi yapıldı. Öğretmenler ve öğrenciler, binanın tarih kokan sınıflarında ve yeşillikler içindeki bahçesinde ders görüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi''ne ait Adliye arkasındaki tarihi bina, restore edilerek KOMEK kurs ve idare merkezi oldu.

Anıtlar Kurulu''ndan gerekli izin alındıktan sonra, tarihi dokusuna uygun olarak restore edilen tarihi bina, gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından KOMEK öğrencilerine hizmet vermeye başladı. Binanın yeşillikler içindeki bahçesinde ve tarih kokan odalarında sanatlarını icra eden öğrenciler ve öğretmenler, tarihi binada çalışmanın kendileri için şans olduğunu belirttiler.

Çini, mefruşat, el sanatları ve makine nakışı branşlarında hizmet veren binada, ayrıca KOMEK öğrencilerinin kayıt ve sertifika işlemleri de yürütülüyor. KOMEK El Sanatları Öğretmeni Nefise Doğru, tarihi mekanda ve açık havada çalışmanın öğrencileri daha verimli hale getirdiğini ifade etti. KOMEK Rehber Öğretmeni Hatice Sedef de, yoğun ilgi gören kursların kalitesiyle Türkiye''ye örnek olduğunu söyledi. Sedef, tarihi mekanda çalışmanın kendileri için bir ayrıcalık olduğunu kaydetti.

KOMEK kurslarına katılan öğrenciler de zamanlarını değerlendirdikleri ve meslek öğrendikleri kursların tarihi mekana taşınmasından son derece memnun olduklarını vurgulayarak, kurslara verdiği önem nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek''e teşekkür ettiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;