Taksi Duraklarına Mevlâna'yı Anlatan Kitaplar Dağıtıldı

Taksi Duraklarına Mevlâna'yı Anlatan Kitaplar Dağıtıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlâna Yılı kapsamında şehir genelinde hizmet veren taksi duraklarına, Büyükşehir Belediyesi kültür hizmetlerinden oluşan Mevlâna'yı anlatan kitaplar hediye etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2007 Mevlâna Yılı etkinlikleri kapsamında şehirlerarası otobüs firmalarına verdiği Mevlâna Çizgi Filmi’nin ardından şehir genelindeki taksi duraklarına Hazreti Mevlâna’yı anlatan kitaplar dağıttı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya denince akla ilk olarak Hazreti Mevlana ve onun hoşgörü anlayışı geldiğini vurgulayarak, Hazreti Mevlâna merkezli çalışmaların hem Konya’ya hem de Türkiye’ye katkı sağladığını ifade etti. Günümüzde turizm potansiyelinin büyük kısmının sahil turizminden kültür turizmine yöneldiğini vurgulayan Başkan Akyürek, Konya’nın bu anlamda en şanslı şehirlerden biri olduğunu söyledi.

Konya’daki tarihi mirasın şehrimize gelen konuklara en iyi ve en güzel biçimde sunulabilmesi için çeşitli çalışmalar yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, bu çerçevede şehirlerarası otobüslere verilen çizgi film ile taksi duraklarına hediye edilen kitapların önem arz ettiğini ifade etti.

Öte yandan, kitaplara ilgi gösteren taksiciler ise Büyükşehir Belediyesi yaptığı hizmet dolayısıyla teşekkür etti.

Şehir genelindeki taksi duraklarına hediye edilen kitaplar; Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan Hazreti Mevlâna’yı ve Konya’yı tanıtan kitaplardan oluşuyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;