Tahir AKYÜREK : Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Tahir AKYÜREK : Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Yeni Eğitim-Öğretim döneminin başlaması dolayısıyla bir basın açıklaması yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni eğitim-öğretim yılını kutladığını belirterek gelecek neslin eğitilmesinde büyük katkıları olan tüm öğretmenleri ile ülkenin geleceği olarak ifade ettiği öğrencilere başarılar diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek 2006/2007 eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle :

' 2006-2007 eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül pazartesi günü başlayacaktır. Bu vesileyle Milli eğitim camiasının yöneticilerine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yeni ders yılının hayırlı geçmesini diliyorum

Eğitim insan hayatındaki en önemli olgulardan biridir. İnsanın içinde yaşadığı dünyayı algılayıp kendisi ve içinde yaşadığı topluma faydalı olabilmesi için tarih boyunca vazgeçilemeyen unsur olmuş, her ulusun kendi millî, manevî, insanî, ahlâkî ve kültürel değerlerini gelecek nesillere aktarabilmesi için yegane metod olmuştur. kalkınmış ve mutlu bir toplum olmanın yolu da şüphesiz ki eğitimden geçmektedir. Günümüz modern toplumlarına baktığımızda halklarını donanımlı ve birikimli kılmak adına eğitime büyük önem vermektedirler.

Bir milletin yarınları anlamına gelen çocuklarına ve gençlerine yapılan yatırım bir milletin yarınlarına yapılan yatırımdır. Türkiye Cumhuriyetinin temelinin kültür ve eğitim olduğunu Mustafa Kemal Atatürk her fırsatta dile getirmiş ve 'Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir sözleriyle bu kutsal vazifenin önemine de işaret ederek bir milletin yarınlara ulaşmasının yegane unsuru olarak eğitimi göstermiştir.

Bu anlayış ve ilkelerde birleşen ve bu uğurda çaba gösteren tüm eğitim camiasının yeni eğitim'öğretim yılını kutlar; başarılar ve mutluluklar dilerim.'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;