Suriye'nin Medya Ve Turizm Acentaları Konya'da

Suriye'nin Medya Ve Turizm Acentaları Konya'da

Suriyeli medya kuruluşları ve turizm şirketleri temsilcileri Konya'ya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile görüşen Suriye heyeti, Konya'ya yönelik düzenlenecek turistik seyahatlerle ilgili çeşitli görüşmelerde bulundu.

Suriye'nin medya kuruluşu ve turizm acenteleri temsilcilerinden oluşan 23 kişilik heyet hafta sonunu Konya'da geçirdi. Suriye'den Konya'ya yapılacak turistik seyahatler ve Konya'nın Suriye'de tanıtımına yönelik gerçekleştirdikleri gezi hakkında Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e bilgi veren heyet üyeleri, Konya'nın turizm açısından bir cazibe merkezi haline geldiğini bildirdi.

Başkan Akyürek, heyet üyeleri onuruna Gül Bahçe'de bir yemek ikramında bulundu. Yemekte konuşan Akyürek, Konya'nın tarihi süreci ve son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlardan söz ederken özellikle Mevlana Kültür Merkezi'nin bitirilmesiyle şehrin inanç turizmi konusunda atılım yaşayacağını söyledi. Konya'nın özellikle Suriye'de büyük ilgi gördüğünün altını çizen Başkan Tahir Akyürek, Suriyeli heyette Konya'ya yönelik gerçekleştirecekleri turlarda yardımcı olmaya hazır olduklarını bildirdi. Medya kuruluşlarının sorularını cevaplayan Başkan Akyürek, Suriyelileri Konya'ya davet etti.

Türkiye Cumhuriyeti Şam Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Seyit Ahmet Arslan ise Suriye ile son günlerde yaşanan iyi ilişkilere dikkat çekti.

Görüşmelerin ardından Suriye Devlet Televizyonu (SYRIAN TV) Başkan Akyürek ile bir söyleşi yaptı.

Tercümanlığı Türkiye Cumhuriyeti Şam Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavir Yardımcısı Sıdık Yıldırım yaptı

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;