Suriyeli Heyet Konya'da

Suriyeli Heyet Konya'da

Suriye Alım Heyeti, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Suriye ' Türkiye arasında kurulu bulunan dostluk ve kardeşliğin hiçbir zaman zedelenemeyeceğini ifade etti. Konya'dan semalardan yükselen sevgi ve hoşgörünün tüm dünyaya yayıldığını sözlerine ekleyen Başkan Akyürek şehirler hatta ülkeler arasındaki diyalogun ilerlemesi için gerekeni Büyükşehir Belediyesi olarak yapacaklarını belirtti.

Konya'nın Türkiye'nin en güzel şehirleri arasında olduğunu belirten Suriye Alım Heyeti ve Halep Ayakkabıcılar ,odası Başkanı Zied BASTATİ, Konyalı vatandaşların misafir perverliğine hayran kaldıklarını sözlerine ekledi. Tüyap Fuarınıda gezdiklerini söyleyen Halep Ayakkabıcılar ,odası Başkanı BASTATİ, 'Konya sadece kendine özgü örf adetleri ile değil sanayi alanında da yaptığı çalışmalarla Türkiye'nin göz bebeği olmuştur. Konya ilerleyen nüfusuna paralel olarak ilerlemiştir. Konyalılar bizim kardeşlerimizdir. Bizlerde Konyalıların kardeşleri olduklarımıza eminiz' dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Halep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Zied BASTATİ'ye Hz. Mevlana'nın 'Hatasız Dost Arayan Dostsuz Kalır' sözlerinin yazılı olduğu bir bakır tabak hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;