Sultan Veled Konserleri'nin Altıncısı Yapılacak

Sultan Veled Konserleri'nin Altıncısı Yapılacak

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müzik Topluluğu'nun birlikte hazırladığı Sultan Veled Konserleri'nin altıncısı 12 Ağustos 2006 Cumartesi yapılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Konya Türk Tasavvuf Müzik Topluluğu'nun ortak organizasyonu ile her ay düzenlenen Sultan Veled Konserleri'nin altıncısı 12 Ağustos 2006 Cumartesi günü saat 21.30'da Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı Ercan Uslu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'Mevlâna Celâleddin Rûmî'nin şehri olan Konyamız, O'nun musikiye verdiği önemin etkisiyle de bu sanatın icra edildiği en önemli merkezlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Giderek sanattan uzaklaşan bir müzik tarzını benimseyen halkımıza bu değerlerin hatırlatılması amacıyla tertip edilen ve bu köklü geçmişi bize yeniden hatırlatan Sultan Veled Konserleri bu işlevi ile sanat dostlarının beğenisine hitap etmeye devam ediyor.'

SULTAN VELED KONSERLERİ - 6

Hazırlayan ve Yöneten :

Ömer Faruk BELVİRANLI

Konserde Yer Alacak Sanatçılar:

Tanbur : Kağan ULAŞ

Kanun : Özgür YAKINLAR

Ney : Süleyman YARDIM

Keman : Akın ÖZKÖK

Ud : Mithat ÇÖMLEKÇİ

Ritm : Suat ORHAN

Ritm : Aslı GARGUN

Tarih : 12 Ağustos Cumartesi 2006

Saat : 21:30

Yer : Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonu

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;