Su Şebekeleri Yenileniyor

Su Şebekeleri Yenileniyor

KOSKİ Genel Müdürlüğü, sürekli arıza yapan, pik ve demir boruların döşendiği su şebeke hatlarını değiştiriyor. 2003 yılında şehrin genelinde yapılacak çalışmayla eski su şebeke hatlarının tamamını yenilmeyi hedefleyen KOSKİ Genel Müdürlüğü, şebeke ıslah çalışmalarına Hamidiye, Ferhuniye ve Beyhekim mahallerinde başlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü şehrin su damarlarını yeniliyor. Büyük bir kısmı yıllar önce yapılmış ve ekonomik faydalı ömrünü tamamlamış pik ve demir borular daha uzun ömürlü olan PVC borularla değiştiriliyor. Başlattıkları su şebekesi ıslah çalışmalarını şehrin tüm alanlarına yaygınlaştıracaklarını söyleyen KOSKİ Genel Müdürü Yafes Yüzügüldü, 2003 yılı çalışma programı çerçevesinde ilk çalışmayı Ferhuniye, Beyhekim ve Hamidiye mahallelerinde yaptıklarını, şu anda yapılan çalışmanın 1100 metreyi kapsadığını söyledi. Yüzügüldü, daha önce yapılan çalışmalar neticesinde 2000 yılında 82 olan arıza sayısının söz konusu bölgelerde 2001 yılında 51'e, 2002 yılında 40'a düştüğünü son çalışmayla birlikte arıza sayısını 10'nun altına düşürmeyi hedeflediklerini bildirdi.

KOSKİ Genel Müdürlüğü, yapılan su şebekesi ıslah çalışmaları nedeniyle Ferhuniye, Beyhekim ve Hamidiye mahallerine hafta içi saat 08.00-20.00 saatleri arasında su verilemediğini bildirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;