SOSYAL BELEDİYECİLİKTE YENİ DÖNEM

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE YENİ DÖNEM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Alo Doğum ve Alo Cenaze hizmetleriyle, sosyal belediyecilikte yeni bir dönem başlatacaklarını söyledi.

Konya'nın tüm ilçe, belde ve köylerine hizmet verecek olan Alo Doğum ve Alo Cenaze, 817 yerleşim birimini kapsıyor. İstatistiklere göre Konya'da günlük 100 doğum oluyor. Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmetleri arasında, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kurulacak olan Arama Kurtarma Birimi de bulunuyor. Alanında uzman personelin görev alacağı birimde dalgıçlar da istihdam edilecek.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı mutat toplantısı yapıldı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, sosyal belediyecilikte yeni bir dönem başlatacaklarına işaret ederek, 'Büyükşehir Belediyesi olarak, Alo Doğum ve Alo Cenaze hizmetleriyle de halkımızın hizmetindeyiz' dedi. Konya'nın tüm ilçe, belde ve köylerine 24 saat hizmet verecek olan Alo Doğum ve Alo Cenaze, 817 yerleşim birimini kapsıyor.

Belediye Meclis toplantısında, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmetleri arasında, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde kurulacak olan Arama Kurtarma Biriminin de bulunacağı belirtilerek, alanında uzman personelin görev alacağı birimde dalgıçların da istihdam edileceğine dikkat çekildi.

Yardıma muhtaç öğrencilere eğitim yardımı yapılmasının yanı sıra Bosna Hersek Mahallesi'nde itfaiye teşkilatı kurulmasının oy birliğiyle kabul edildiği toplantıda, bazı sokak ve caddelerin isimlerinin değiştirilmesi, beş yıllık imar programına ek program yapılması, Otogar'da hizmet veren ticari taksilerin yıllık ruhsat harçlarının diğer ticari taksilerle aynı seviyeye getirilmesi ve Atatürk Stadyumu'ndaki 1 nolu sahanın Büyükşehir Belediyesi'ne kira yoluyla devrinin gerçekleştirilmesi kararı çıktı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, stadyumun devralınması ile birlikte, amatör spor kulüplerine daha çok destek olabileceklerini kaydetti.

Toplantıda, T.C. Konya Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı için Büyükşehir Belediyesi'ni temsil edecek asil ve yedek üyeler de belirlendi. Mustafa Özmen ile Fetih Büyükbalta'nın asil üyeliklerinin kabul edildiği toplantıda Ömer Saylık yedek üyeliğe getirildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;