Şoför Ve Vatmanlar 2007'ye Hazırlanıyor

Şoför Ve Vatmanlar 2007'ye Hazırlanıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde çalışan şoför ve vatmanlar, 2007 yılında diksiyon eğitimine tabi tutulacak. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz, toplu ulaşımda hizmet veren personelin her gün binlerce insanla muhatap olduğunu belirterek, 2007 yılının Mevlana Yılı olması nedeniyle şoför ve vatmanlara çeşitli önerilerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, şehir içi ulaşımda hizmet veren şoför ve vatmanlara yönelik eğitim semineri düzenledi.

Alaaddin Keykubat Konferans Salonu'nda düzenlenen eğitim semineri öncesi konuşan Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı İsmail Öz, toplu ulaşımda hizmet veren personelin her gün binlerce insanla muhatap olduğunu belirterek, her zaman vatandaşın yanında olan şoför ve vatmanların davranışlarına gösterdikleri özenin artarak devam etmesini istedi. Özellikle 2007 yılının Mevlana Yılı olması nedeniyle yurtiçi ve yurtdışından binlerce kişinin Konya'ya geleceğini hatırlatan Öz, buna hazırlık için personele diksiyon kursları vermeye başlayacaklarını vurguladı.

Konuşmanın ardından Mercedes Benz firmasından Kazım Özkan, 'İleri Sürüş Teknikleri' ve 'Araç Bakımı' konusunda şoför ve vatmanlara bilgi verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;