Sinyalizasyon Çalışmaları

Sinyalizasyon Çalışmaları

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü, trafik seyir güvenliğinin en üst seviyeye çıkartılması için, İstanbul Yolu Fırat Caddesi girişi ile şehrin farklı noktalarında yeni sinyalizasyon çalışmaları yaptı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü, şehir genelinde trafik güvenliği açısından çeşitli önlemler aldı.

FIRAT CADDESİ GİRİŞİNE SİNYALİZASYON

Ulaşım Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: 'Kentleşme ve araç sayısındaki hızlı artış, şehir içi yollardaki trafik kontrol sistemlerinin önemini artırmaktadır. Belediyemizce, gelişen teknolojiye paralel olarak trafik kontrol sistemleri tesis edilmekte olup ulaşım akışını, güvenliğini ve düzenini sağlayacak şekilde sürücülerimizin hizmetine sunulmaktadır. Bu çerçevede İstanbul Devlet Yolu üzerinde kara nokta oluşturan orta refüj açıklıklarının kapatılması çalışması çerçevesinde, Fırat Caddesi kesişimi sinyalize edilerek, bu bölgedeki trafik seyir güvenliği en üst seviyeye çıkartılmıştır.'

OKUL GİRİŞLERİNE BAS-GEÇ

Yapılan açıklamada, ayrıca Karakayış Caddesi üzerinde bulunan Ulubatlı Hasan İlköğretim Okulu girişi ile Ankara Caddesi Kocaense ve Kadıoğlu Sokak girişlerine bas-geç sinyalizasyon sistemi tesis edilerek, bu bölgelerde yayaların karşıdan karşıya geçiş güvenliklerinin sağlandığı belirtildi.

Ulaşım Trafik Sinyalizasyon Şube Müdürlüğü'nün son yaptığı çalışmalarla, şehir merkezi ve çevre yollardaki toplam sinyalizeli kavşak sayısı 140'a çıkarıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;