Sinyalizasyon Çalışmaları

Sinyalizasyon Çalışmaları

Konya Büyükşehir Belediyesi Tahran Caddesi ile Ziya Ülhak Caddesinin kesiştiği kavşakta sinyalize çalışmalarını tamamladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı Aydınlık evler mahallesi Tahran Caddesi ile Ziya Ülhak Caddesinin birbirine bağlayan kavşakta sinyalize çalışması yaptı. Yapılan kavşak çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanı Osman Köseoğlu Ziya Ülhak Kavşağı’nın 2004 yılı içerisinde hizmete giren sekizinci kavşak olduğunu belirtti.

Osman Köseoğlu yaptığı açıklamada; “Merkez Selçuklu Bölgesi’nde bulunan Aydınlık evler mahallesi Tahran Caddesi ile Ziya Ülhak Caddesinin kesiştiği kavşakta yapılan trafik sayımlarında bu kavşakta trafik yoğunluğu göründü ve kavşağın sinyalize ihtiyacı duyulduğu ortaya çıktı. Hafta içerisinde başlattığımız çalışmaları tamamlayarak kavşağı sinyalize ettik. 2004 yılı içerisinde başlattığımız kavşak hamlesine bir yenisini daha eklemiş olduk. Yapılan kavşak şehir genelinde yaptığımız 139 kavşak. Ziya Ülhak Kavşağı’nın belediyemize maliyeti ise 35 milyar lira. Daire başkanlığımız bünyesinde yeni kavşakların yapım çalışmasının sürdürülürken daha önceden yapılan kavşaklardaki onarım ve tamirat çalışmalarıda devam etmekte. Ekiplerimizle birlikte şehrin dört bir yanında yönlendirme çalışmalarıda yapılmaktadır. şehrin trafik yoğunluğuna göre caddelerdeki yönlendirmeler yapılarak trafiğin rahat bir şekilde akışı sağlanmakta. Amacımız şehrimizin trafik ulaşımında hiçbir sorun yaşanmaması” dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;