Serdengeçti: Konya Bizi Sevindirdi

Serdengeçti: Konya Bizi Sevindirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Serdengeçti, Başkan Mustafa Özkafa?yı makamında ziyaret ederek şehrin gelişimi hakkında bilgi aldı. Serdengeçti, borçsuz bir belediyenin varlığının kendilerini sevindirdiğini, Türkiye?nin hedefinin de bu olduğunu ifade etti.

Konya'ya bir konferansa katılmak üzere gelen Merkez Bankası Süreyya Serdengeçti Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'yı makamında ziyaret etti. Serdengeçti'ye Merkez Bankası Konya Şube Müdürü Haydar Tırman eşlik etti.

Başkan Mustafa Özkafa, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin borcu olmadığını, bütçesinin büyük bir bölümünü yatırımlara ayırdığını, geçtiğimiz yıllarda yaşanan ekonomik kriz döneminde hizmet üretmeye ve yatırım yapmaya devam ettiklerini anlattı. Özkafa, Konya'nın ulaşım, su, ekmek ve konutta Türkiye'nin en hesaplı illerinin başında yer aldığını ifade ederek, yönetim anlayışlarının borçsuz yatırım ve hizmet olduğunu söyledi.

Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti, ise 'Konya'da gerçekleştirilen bu yatırımlar ve bunların karşısında borçsuz bir yönetim bizim hedefimizdir. Ülkelerin en büyük problemleri yerel yönetimlerin oluşturdukları borç gedikleridir. Arjantin'de yaşanan ekonomik krizin başlıca sebepleri arasında orada yerel yönetimlerin büyük oranlarda borçlanmaya gitmeleridir. Konya'nın borçsuz oluşu bizi sevindirdi. Sizi tebrik ediyorum.' dedi.

Başkan Özkafa, Serdengeçti'ye kültürel yayınlar arasında yer alan 'Tarih ve Kültür Başkenti Konya' kitabını ve belediyenin diğer yayınlarını tanıtarak hediye etti. Serdengeçti, gelişen bir kentte bulunmanın kendisine heyecan verdiğini söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;