Sendikalarla Toplu İş Görüşmeleri Başladı

Sendikalarla Toplu İş Görüşmeleri Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi, KOSKİ Genel Müdürlüğü ve merkez ilçe belediyelerde çalışan toplam bin 506 işçiyi ilgilendiren toplu iş görüşmeleri başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın dünya şehirleri ile yarışan bir şehir haline gelmesinde çalışanların büyük emeği olduğunu belirterek, 'Hep birlikte el ele vererek, sorunları birlikte göğüsledik ve bugünkü başarıya ulaştık' dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir''e bağlı KOSKİ Genel Müdürlüğü ve merkez ilçe belediyelerde çalışan Hizmet-İş ve Demir Yol-İş Sendikalarına bağlı işçileri ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri başladı.

Toplu sözleşmenin başlaması nedeniyle Konya Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu''nda düzenlenen basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Hizmet-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Baran ve işçiler katıldı.

GÖNÜL BİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, her zaman işçilerin hakkını verdiklerini belirterek, çalışanların Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir alacakları olmadığını vurguladı. Konya’nın geçmişe göre bugün göre daha gelişmiş bir şehir olduğunu, dünya şehirleri ile yarıştığını kaydeden Başkan Akyürek, bu başarının arkasında çalışanların emeğinin olduğunu vurguladı. Başkan Akyürek, “Hep birlikte el ele vererek, sorunları birlikte göğüsledik ve bugünkü başarıya ulaştık. Çalışma arkadaşlarımızla gönül birliği içindeyiz. Sendikalarımız da ücret değil, hizmet sendikacılığı yapıyor, bizlere her zaman destek oluyorlar. Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan da, Konya belediyeleri ile toplu iş görüşmesi yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, görüşmelerin karşılıklı anlayış içinde işçiler ve belediyeler için en güzel şekilde geçeceğine inandığını söyledi. Özellikle son 5 yılda Konya’daki belediye başkanları ile hiç çatışmaları olmadığını kaydeden Arslan, karşılıklı anlayış ve sosyal diyalog içinde hareket ettiklerini ifade etti.

TOPLU GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, merkez ilçe belediye başkanları ve Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Aslan toplu iş sözleşmesinin ilk maddesini imzalayarak toplu görüşmeleri başlattılar.

2009-2010 yılı içinde geçerli olacak toplu iş sözleşmesi Büyükşehir Belediyesi''ndeki 468, KOSKİ Genel Müdürlüğü''ndeki 218, Karatay Belediyesi''ndeki 211, Selçuklu Belediyesi''nde 285, Meram Belediyesi''ndeki 324 işçiyi ilgilendiriyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;