Sendikalardan Teşekkür

Sendikalardan Teşekkür

KAMU-SEN YOL-İŞ ve Harp-İş Sendikası Başkanlarından Başkan Özkafa'ya ziyaret. Kurban Bayramının ikinci günü çöken Zümrüt Sitesi enkaz çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kamu-Sen ve Yol-İş Sen sendika yetkilileri Başkan Özkafa'yı makamında ziyaret etti.

KAMU-SEN VE YOL-İŞ yetkililerinin katıldığı ziyarette enkaz kaldırma çalışmaları sırasında örnek bir belediyecilik çalışmaları sergileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa'ya teşekkür ettiler.

Bu tür facialardan ders alınması gerektiğini kaydeden Kamu-Sen Konya Şube Başkanı Bekir Avcı arama kurtarma çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi'nin büyük görev üstlendiğini ifade etti.

Bu enkazda maddi ve manevi zarar gören tüm hemşerilerimizin yaralarının sarılması için ellerinden gelen desteğin verileceğini ifade eden Kamu-Sen Konya Başkanı Bekir Avcı, enkaz yerinin kendilerine anıt alanı olarak kullanılacağı şeklinde bilgilerin ulaştığını ve kendilerinin de bu alana bir araştırma merkezi yapılmasını istediklerini kaydetti. Avcı, 'Çalışmalar boyunca tüm imkanlarını seferber eden Büyükşehir Belediyesi diğer belediyelere örnek olmuştur' şeklinde konuştu

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa da, acılı günlerde son ana kadar Konyalıların yanında olan Sivil Toplum Örgütlerine teşekkür etti. Tüm Türkiye'nin bu olayla yasa büründüğünü dile getiren Özkafa, ülkemizin dört bir yanından enkaz kurtarma ekiplerinin geldiğini bildirdi. Dışardan gelen ekiplerle birlikte tüm hemşerilerimiz de birlik olarak çalışmalarımızda yardımcı oldular. Bundan sonra yapılacak çalışmalarımız, göçükte zarar gören ailelerimizin acılarını bir nebze de olsa azaltmaktan yana olacak. Göçen binanın yerine yapılması istenen birkaç teklif olduğunu ve bunların titizlikle değerlendirileceğini kaydeden Başkan Özkafa, 'Allah, bu acıyı bir daha yaşatmasın, faciada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerken yaralananlara da geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;