Sendika Ziyareti

Sendika Ziyareti

Eğitim Bir Sen?den Konya Büyükşehir Belediyesini ziyaret. Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Konya Şube Başkanı Ali Küçükkösen ve beraberindeki heyet Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek?i makamında ziyaret etti.

Konya'nın yapılan çalışmalarla daha değişik vizyona kavuşacağına emin olduklarını belirten Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kısa sürede bir çok hizmetin hayata geçirildiğini söyledi.

Eğitime ayrılan bütçenin diğer bakanlıkların bütçelerinden fazla olmasına rağmen ihtiyaca cevap vermediğini söyleyen Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Gündoğdu, kısa bir süre önce başlatılan ve 57 hayırsever iş adamının katkıda bulunma sözü verdiği okul projelerinden dolayı memnun olduklarını bildirdi. Özellikle meslek liselerinin, üniversitelerin önlerinin açılarak birçok iş sahasında eğitim almış elemanların bu alanlara yerleştirilmesi gerektiğinin altını çizen Gündoğdu, devlet ve millet birleşmesiyle önemli ölçüde katkı sağlanacağını kaydetti. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bir çok maddesi kabul edilen Yerel Yönetimler Yasası'nın belediyelere iyi imkanlar verdiğini kaydeden Gündoğdu, yerel yönetimlerin bunları en iyi şekilde kullanarak birçok yatırıma imza atacaklarına inandıklarını belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, de Konya'nın hak ettiği hizmetlere kısa sürede kavuşacağını söyledi. Göreve geldiklerinden bu yana birçok bölge ve şehir sorununa çözüm olduklarını belirten Başkan Akyürek, ' Sayın Valimizle birlikte Konyalı hayırsever İşadamlarını ziyaret ederek Konya'daki derslik açıklarını anlattık. Hayırsever iş adamlarımızın konuya duyarlı yaklaşmasıyla kısa sürede 57 okul yaptırma sözü aldık. Mayıs ayı içerisinde de Sayın Başbakanımızın katılacağı temel atma töreni ile bunların yapımına başlayacağız. Diğer belediyecilik çalışmalarımızla da şehrin her alanına hizmet veriyoruz. Konya Türkiye'nin öncü kenti olacaktır' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;