Selçuklu Kulesi 21.Katta

Selçuklu Kulesi 21.Katta

Selçuklu Kulesi yükseliyor. Konya Büyükşehir Belediye tarafından yaklaşık 4 ay önce temeli atılan Selçuklu Kulesi ve Konya Ticaret Merkezi?nin 21?nci katı tamamlandı.

Eski Otogar alanında geçtiğimiz Ağustos ayı içerisinde törenle temeli atılan Konya'nın en büyük kulesinin yüzde 50'lik bölümü tamamlandı. Her ay 4 katı tamamlanan kulenin çalışmaları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Haşmet Okur, Konya'ya yeni bir çehre kazandıran kulenin çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydetti.

Okur, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: 'Konya hizmet ağı ile örüldü. Şehrin mimari dokusunun yanı sıra kültür ve medeniyetine yapılan yatırımların da şehircilik açısından payı büyüktür.

Konya, özellikle son birkaç yılda attığı dev adımlarla gözleri üzerine çekti; en planlı, en modern şehirlerin başında geldi. Konya'da şehircilik hızla ilerlerken bir yandan da Konya'nın en büyük kulesi hızla yükseliyor. Ticarete yeni bir heyecan katacak olan Selçuklu Kulesi bu alandaki bir boşluğu da doldurmuş olacaktır. Şehri bir gerdanlık gibi sarıyor. 4 ay önce törenle temelini attığımız Konya Ticaret Merkezi'nin çalışmalarının hızla devam etmesi bizi memnun ediyor. Kule 4 ay gibi bir sürede 21'nci katı tamamlanarak yüzde 50'lik bölümü bitirildi. Gece gündüz devam eden çalışmalarla çok yakın bir sürede kule inşaatı tamamlanarak hizmete açılacak. Konya ve Konyalıya yapılan bu kalıcı eser şimdiden hayırlı olsun'

Basın Kuruluşları için;