Şehit,Gazi,Yetim ve Öksüzlerin Eğitim Yardımları Verildi

Şehit,Gazi,Yetim ve Öksüzlerin Eğitim Yardımları Verildi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ilköğretim ve lise öğrenimi gören öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarıyla Fuar Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim yardımı gören gençlerin, eğitim hayatları boyunca sürekli destekleneceğini belirten Başkan Akyürek, 'Genç kardeşlerimizin gelecekte başarılı, meslek sahibi birer insan olma hedefi ile çalışmalarını istiyoruz. Bu yürüyüşlerinde, şu andan başlayarak yanlarında hep Büyükşehir Belediyesi''ni görecekler' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim yardımında bulunulan öksüz, yetim, gazi ve şehit çocuklarıyla Büyükşehir Belediyesi Fuar Kültür Merkezi’nde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda bir araya geldi. Öksüz, yetim, gazi ve şehit çocuklarına bayram harçlığı dağıtan Başkan Akyürek’in çocuklarla sohbet ederken duygulandığı gözlendi.

Çocuklar ve ailelerine yönelik bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi''nin diğer belediyecilik çalışmalarının yanında Sosyal Belediyecilik hizmetlerine de ağırlık verdiğini belirterek, bu kapsamda daha önceden belirlenen kriterlerine uygun 10 bini aşkın öğrenciye eğitim yardımında bulunduklarını ifade etti.

Sosyal Belediyecilik anlayışının bir başka örneği olarak, öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarına da sahip çıktıklarını anlatan Başkan Akyürek, “Bu çocuklarımızın Büyükşehir Belediyesi''ni kendi belediyeleri olarak görmelerini istiyoruz. Burada bulunan çocuklarımız, sadece ailelerinin değil, bizim de çocuklarımızdır. Onların Büyükşehir Belediyesi''ni kendi aileleri olarak görmeleri bizim için çok önemli. Bizler, bu kardeşlerimizin eğitim hayatları boyunca hep yanlarında olacağız. Genç kardeşlerimizin gelecekte başarılı, meslek sahibi insan olma hedefi ile çalışmalarını istiyoruz. Bu yürüyüşlerinde, şu andan başlayarak yanlarında hep Büyükşehir Belediyesi''ni görecekler” dedi. Başkan Akyürek, programa katılan tüm çocukların bayramlarını kutlayarak, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman yanlarında olacakları mesajını verdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı kanalıyla, lisede okuyan öksüz, yetim, gazi ve şehit çocuğuna eğitim öğretim yılı boyunca eğitim yardımında bulunuyor.

Programa Ortaöğretim Kurumları Sınavı’nda ilk bine giren öğrenciler de katıldı. Başkan Akyürek, OKS’de dereceye giren öğrencilere de eğitim yardımında bulundu.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;