ŞEHİT ÇOCUĞUNA BİLGİSAYAR

ŞEHİT ÇOCUĞUNA BİLGİSAYAR

Konya Büyükşehir Belediyesinden şehit çocuğuna bilgisayar. Başkan Özkafa, toplu ulaşım araçlarında yaptığı denetimler esnasında tanıştığı şehit çocuğu Şeyma Ulutaş’a bilgisayar hediye etti. Başkan Özkafa, vatanlarını korumak ve can güvenliğimizi sağlamak için canlarını veren Şehitlerimizin evlatlarının bizden her şeyi talep etmeleri en doğal haklarıdır. Çünkü bu kentin ve vatanın gerçek sahipleri onlardır.”dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Özkafa, toplu ulaşım araçlarının daha rahat ve düzenli işlemesi için her hafta yaptığı denetimlerini sürdürüyor. Denetimler esnasında halkın sorunlarını da dinleyen Başkan Özkafa, son denetimlerde Şeyma ulutaş ile tanıştı. Şema Ulutaş şehit çocuğu olduğunu ve kendisine Babaannesinin baktığını belirterek maddi imkansızlık yüzünden bilgisayar alamadığını dile getirerek bilgisayar alınmasını istedi. Şeyma Ulutaş’ın bu isteği üzerine bir araştırma yaptıran Başkan Özkafa, Şeyma’nın okulunda başarılı olduğunu ve maddi imkansızlıklar yüzünden bilgisayar alamayacak durumda olduğunu tespit ettikten sonra Sağlık Sosyal İşleri Daire Başkanlığına talimat vererek Şeyma’ya işletim sistemi kurulu bir bilgisayar alınmasını sağladı. Başarılı her öğrencinin desteklenmesi gerektiğini belirten Başkan Özkafa, “Eğer bu çocuklar bir vatan uğruna canlarını veren kardeşlerimizin evlatlarıysa onların her şeyi bizden talep etmeleri en doğal haklarıdır. Eğer biz bugün burada rahat ve huzur içinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Şeyma ile tramvayda tanıştık. Maddi imkansızlık içinde olduğunu tespit ettik. Aynı zamanda okulunda da başarılı bir öğrenci olan Şeyma’nın başarısına katkı sağlamak amacıyla talebini mutlulukla gerçekleştirdik. Bizim en kutsal görevimiz, kutsal görevlerini yerine getirerek hayatlarını kaybeden kardeşlerimizin çocuklarına, onların geleceğine sahip çıkmaktır. Bunun en iyi yolu da onların daha iyi eğitilmelerini sağlayacak imkanlar sağlamaktır. Hayırlı olsun”dedi.

Kendisine bilgisayar hediye edilmesine çok sevinen Şeyma Ulutaş, Başkan’a elini öperek teşekkür etti. Sağlık Sosyal İşleri Daire Başkanlığı tarafından alınan bilgisayarın; donanım,sistem ve yıllık bakım desteğinin de Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’nca verileceği bildirildi.

Muzzafer Ulutaş Şırnak Taşkonak’ta vatani görevini yaparken 1993 yılının 3.ayında terör örgütü ile girdiği çatışmada şehit düşmüştü. 1992 doğumlu olan Şeyma Ulutaş babasını kaybettiğinde 1 yaşındaydı. Esentepe İlköğretim okulunda okuyan ve başarılı bir öğrenci olan Ulutaş, 2001-2002 eğitim ve öğretim yılı sonunda 5. sınıfa geçti.

Basın Kuruluşları için;