Şehir Temizliğinde Yeni Dönem

Şehir Temizliğinde Yeni Dönem

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin şehir temizliğine katkıda bulunmak üzere aldığı 7 adet vakumlu temizlik aracı, getirdiği yeniliklerle çevre temizliği konusunda yeni bir dönem başlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, çevrenin korunmasına ve şehir merkezindeki temizlik kalitesinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla 7 adet elle kumandalı hidrostatik tip vakumlu kaldırım üstü temizlik makinesi aldı.

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ali Özer, estetik görünümü ve kullanma rahatlığı ile Konya'ya hizmet verecek olan araçların temizlik kalitesine yeni bir ivme kazandıracağını belirterek, 'Şehir merkezinde hizmete sunulan bu araçlar ile işçilik maliyetinde oldukça büyük bir tasarruf sağlayacaktır. Yapılan temizliğin kalitesi ve verimliliği çalı süpürgesi ile yapılan temizlik ile kıyaslanmayacak ölçüde yüksektir' dedi.

Yaya yollarını, kaldırımları, otoparkları, park ve bahçeleri, dar sokakları, otobüs duraklarını ve dar alanları temizleme özelliğine sahip olan araçlar, çöp haznesi olarak 240 litrelik plastik konteynıra sahip. Sadece vakum gücü ile çalışan temizlik araçları, temizlik sırasında oluşan toz problemini de ortadan kaldırıyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;