Şehir Gönüllüleri Gençlerle Buluşuyor

Şehir Gönüllüleri Gençlerle Buluşuyor

Büyükşehir Belediyesi'nin, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde '42 Şehir Gönüllüsü Liseli Gençlerle Buluşuyor' programları devam ediyor. Merkez İmam Hatip Lisesi'ndeki 33'üncü programa Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ile birlikte Konya'nın yönetimine katkıda bulunan önemli isimler katıldı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nün (SAMM) 'Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi' çerçevesinde yürüttüğü '42 Şehir Gönüllüsü Liseli Öğrencilerle Buluşuyor' programları devam ediyor. Program çerçevesinde 50 okulda 35 bin lise öğrencisi ile buluşacak olan şehir gönüllüleri, tecrübelerini öğrencilerle paylaşacak.

Projenin 33'üncü okulu olan Merkez İmam Hatip Lisesi'ndeki programa, Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Baro Başkanı Hasip Şenalp, Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Hüseyin Üzülmez, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Konya Amatör Spor Klüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Mehmet Baykan ve Kon TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay katıldı.

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Konya'nın bir milyon nüfusu ile büyük bir şehir olduğunu belirterek, insanların bu bilinçle davranmaları halinde hem belediyelerin, hem de diğer kurum ve kuruluşların işlerinin kolaylaşacağını; şehrin daha modern hale geleceğini söyledi. Türkiye'nin yaşadığı trafik probleminden örnekler veren Okur, şunları söyledi: 'Birçok ülkede araçlar yayalara çok saygılı. Hatta çok zor durumda değillerse klakson bile çalmıyorlar. 2007 yılı dünyada Mevlana Yılı ilan edildi. Bu yıl vesilesi ile hem trafikte, hem de her yerde birbirimize daha da saygı göstersek, bu konuda örnek gösterilen bir şehir oluruz.'

Daha sonra, Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, KTO Başkanı Hüseyin Üzülmez, Baro Başkanı Hasip Şenalp, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, KASKF Başkanı Mehmet Baykan ve Kon TV Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Bay, öğrencilerle sohbet ederek, tecrübelerini paylaştı.

Programın sonunda tüm öğrencilere birer kalem hediye edildi ve Genç Şehir Gönüllülük Beratı verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;